Йорданія: Програма розвитку органічного виробництва

Share on Facebook

органічне виробництво, йорданія

Ще у травні 2009 р. Королева Йорданії затвердила Національну Програму розвитку органічного виробництва. Мета Національної Програми змінити традиційні методи обробітку та методи органічного землеробства до 2014 р. на рівні 2-5% від загальної площі сільськогосподарських угідь.

Програма також розрахована на зростання поінформованості фермерів та громадськості щодо методів органічного виробництва і переваг органічних продуктів для організму людини та навколишнього середовища.

«Почуте тут, викликає у мене захоплення: ми на правильному шляху до впровадження та поширення органічного фермерства на території Йорданії», – відзначила Королева Ранія на презентації, де було зібрано більше 300 фермерів.

«Наша головна мета – подвійна: не лише покращити якість життя фермерів через отримання прибутку від продажу якісних продуктів за конкурентною ціною, а й забезпечити споживачів якісними здоровими продуктами харчування, – наголосила вона. – Залучення нашого фермерського сектора вимагає змін у розумінні поточної сільськогосподарської практики. Це потребує певного часу, зусиль та кращої координації між усіма ключовими гравцями. Проте я впевнена, що це все ж таки відбудеться, і Йорданія знайде своє місце у міжнародному органічному русі».

Завданням Програми є пропагування підходу стійкого розвитку органічного сільського господарства в усьому Королівстві. 2009 рік було проголошено Його Величністю Королем Абдуллою II роком розвитку та підтримки сільськогосподарського сектора та фермерів.

Крім того, королева Ранія додала, що незважаючи на брак водних ресурсів у країні та обмежені площі сільськогосподарських земель, органічне фермерство цілком узгоджується з природними умовами Королівства.

Йорданія, згідно з офіційними даними, визнана однією з 4 найбідніших країн світу, враховуючи водозабезпеченість, розміщення 80 152 сільськогосподарських угідь на загальній площі 270 тис. га (до речі, ця територія рівна площі сертифікованих органічних земель в Україні!).

Програма розроблена завдяки спільним зусиллям Фонду розвитку (KAFD), заснованого Королем Абдуллою II, та швейцарського Інституту IMO. Вона орієнтована на декілька сільськогосподарських секторів, включаючи виробництво свіжих, сушених фруктів та овочів, ароматичних трав і лікарських рослин, тваринництво, рибництво та галузь переробки.

Згідно з результатами дослідження, проведеного KAFD та IMO, понад 80% сільськогосподарських угідь Йорданії можуть бути переведені на органічні методи господарювання. Проте перехід від традиційного до органічного землеробства не буде легким завданням. На це вказують такі чинники: відсутність місцевого законодавства, яке би підтримувало органічне фермерство, а також брак кваліфікованої робочої сили й органів інспекції та сертифікації виробництва.

Часто високі ціни на органічну продукцію можуть дещо відлякувати споживачів, незважаючи на зростання попиту на органічну продукцію у всьому світі.

Дослідження, у якому також було проаналізовано потенціал органічного сектора Йорданії, показало, що спостерігається попит на органічну продукцію у принаймні 110 країнах світу, що відкриває Королівству доступ до міжнародних ринків.

Координатор Програми Рабі Саламе відзначив, що органічне землеробство, яке зазвичай уникає використання мінеральних добрив та пестицидів, стимуляторів росту рослин та біодобавок для вирощування тварин, «значно збільшить кількість фермерів». Оскільки чистий прибуток порівняно з конвенційним фермерством набагато перевищує виробничі витрати.

Фермер Зіяд Джабер, який розпочав перехід до органічного землеробства рік тому, стверджує, що виробництво здорових фруктів, овочів відкриває доступ до міжнародних ринків та збільшує його дохід. «Я закликаю всіх фермерів приєднатися до процесу переходу до органічного землеробства, яке дійсно зменшує ваші витрати», – запевнив Джабер на церемонії.

Цьому сприятиме інститут IMO, який у найближчі 3 роки планує навчати сотні фермерів та допомагати у сертифікації ферм, що перейшли до органічних методів господарювання.

Тим часом Фундація Джордан Рівер, яка почала досліджувати найкращі приклади господарювання та формулювання норм органічного землеробства за дорученням Королеви Ранії у 2002 р., співпрацюватиме з місцевими партнерами для побудови інституційного потенціалу та озброюватиме фермерів необхідними знаннями для підвищення продуктивності їхньої праці.

 

Джерело: www.organicmonitor.com

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04' 2009

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: