Бельгія: органічний сектор зростає

Share on Facebook

1 грудня 2009 р. у столиці Бельгії Брюсселі проходить Другий Європейський органічний Конгрес.


belgium-organic

Місце проведення обрано не випадково. Адже, крім того, що Бельгія - місце розташування більшості керівних органів об’єднаної Європи і першим президентом ЄС щойно обрано бельгійського прем’єр-міністра Хермана ван Ромпея, країна добре розвиває органічний сектор.

Вартість тамтешнього ринку органічних продуктів перевищила поріг 300 млн. євро. Greenplanet повідомляє, що за минулий рік відбулося 25-відсоткове зростання й загальна кількість найменувань органічних продуктів вже перевищує 2800. Рівень зростання, за поясненнями організаторів дослідження, пов’язаний з такими чинниками, як посилення інфляції та чимала частота зроблених покупок.

У Бельгії «органік» демонструє стійкий імунітет до кризи, попри те, що середній рівень цін на органічні продукти порівняно з конвенційними аналогами вищий на 33 %. Їх майже 2 % від загального обсягу продажів харчової промисловості країни. Навіть відомий бельгійський шоколад, у любові до якого зізнавалась наша Прем’єр-міністр, дедалі частіше виробляють саме органічні шоколатьє! При цьому майже 50% органічних продуктів реалізовують у великих супермаркетах, решту – продають у низці малих і спеціалізованих магазинів. Однак, за свідченням IFOAM, попри амбіції досягти частки 10 % органічних земель від загальної площі сільгоспугідь, поки цей показник становить лише 2,4 %, що відповідає 32628 га.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 04' 2009

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: