Пряні трави чи хімічні інсектициди?

Share on Facebook

 

prjani-travy-mjata

Учені з Вашингтону (США) довели, що пряні трави є природним засобом боротьби зі шкідниками в органічному садівництві та овочівництві. До таких трав належать розмарин, чебрець, гвоздика, м’ята тощо.

 

Відомо, що сучасні виробники прагнуть задовольнити зростаючий попит на овочі та фрукти. Тому використання пряних трав на сьогодні є важливим засобом захисту від комах в органічному сільському господарстві.

 

У результаті проведених досліджень виявлено відносно новий клас природних інсектицидів. Цей клас є не лише альтернативою хімічним пестицидам, а й має менший ризик для життя і здоров’я людей та тварин.

 

«Ми вивчаємо потенціал використання природних пестицидів, основою яких є рослинні ефірні олії. Вони зазвичай застосовуються як спеції для приготування багатьох страв та напоїв», – зазначив Мюррей Ісмен, учений з Університету Британської Колумбії (Канада).

 

Ці нові пестициди є сумішшю двох-чотирьох видів різних трав, розведених водою. Якщо деякі трави вбивають комах, то інші просто їх відлякують.

 

prjani-travy-rozmarynОб’єктом останніх наукових праць пана Ісмена та його колег стало вивчення особливостей багатьох рослинних ефірних олій. Учені дійшли висновку, що майже всі олії мають широкий спектр інсектицидної активності проти сільськогосподарських шкідників.

 

Використання деяких пряних комерційних трав, нині поширене у фермерському господарстві, є доволі успішним. Це насамперед сприяє захисту посівів органічної полуниці, шпинату та помідорів проти тлі та кліщів.

 

«Ці трави значно розширюють обмежений вибір органічних речовин. Їх активно використовують фермери у боротьбі зі шкідниками, – зауважив Мюррей Ісмен. – Природні пестициди й досі займають лише невелику частку ринку інсектицидів, яка поступово зростає та отримує беззаперечне визнання серед фермерів!»

 

На думку пана Ісмена, природні пестициди мають низку переваг:

  • -    На відміну від хімічних пестицидів, ці «трави-вбивці» не потребують офіційного дозволу на використання і завжди є поруч.
  • -    Комахи менш схильні розвивати імунітет до рослинних пестицидів і можуть набувати стійкість до певних дієвих токсинів.
  • -    Рослинні пестициди є безпечнішими для працівників сільського господарства, які мають високий рівень пестицидного отруєння.
  • -   Використання «трав-убивць» є необмеженим у сільському господарстві. Деякі з них є ефективними і в домашньому господарстві як засіб боротьби з москітами, мухами й тарганами. На відміну від хімічних спреїв з різким запахом, такі натуральні пестициди мають приємний пряний аромат. В основі багатьох препаратів містяться ефірні олії, які використовуються в аромотерапії (наприклад, кориця та м’ята).

 

Завдяки здійсненим теоретичним дослідженням відбувається розроблення і виробництво засобів догляду за домашніми тваринами на основі ефірних олій. Винайдені засоби допомагають боротися з блохами та кліщами, не завдаючи шкоди тваринам.

 

Нині вчені працюють над вивченням і впровадженням нових ефірних речовин. Ці суміші сприяють захисту овочів та фруктів від впливу мікробів, що отруюють продукцію (зокрема від сальмонели).

До речі, в Україні в органічних господарствах вже широко почали застосовувати ефіні олії, зокрема, м’ятної проти молі, чорнобривцевої – проти щурів тощо.

 

http://blog.taragana.com


    Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 02' 2009

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: