Органік захистить від серцевих хвороб

Share on Facebook

 

e4ddecca7d6d0f859a0a0b903c52c630_big

Люди, які обирають органічні фрукти й овочі, аби уникнути пестицидів та інших хімікатів, отримують ще одну величезну перевагу. Нові дослідження вчених довели, що органічні помідори містять вищий рівень флавоноїдів, які й захищають наш організм від серцево-судинних захворювань.

 

Науковці запевняють, що вміст одного виду флавоноїдів у органічних помідорах майже вдвічі перевищує вміст цих речовин у конвенційних томатах.

 

Дослідники з Каліфорнійського університету протягом 10 років спостерігали за вирощуванням помідорів на органічних полях. Аналізи, зроблені через певні періоди, не лише показали вищий вміст флавоноїдів, вони ще й зафіксували поступове збільшення рівня останніх у органічних помідорах.

 

Керівник цього дослідження Елісон Мітчел говорить, що вони були дуже здивовані отриманим результатом. «Ми очікували побачити вищий вміст флавоноїдів, проте ніхто і припустити не міг, що з кожним роком ми отримуватимемо все вищі рівні вмісту цієї речовини», – коментує дослідниця.

 

Учені висувають декілька аргументів, головний з яких пояснює такий результат завдяки високій родючості ґрунту. Органічні ферми значно покращили стан та родючість своїх земель, давши можливість накопичуватись органічній масі завдяки використанню покривних культур, компосту, сидератів та органічних добрив.

 

Дослідження довело, що флавоноїди також входять до групи метаболітів, які виробляються рослиною для захисту від комах. Тому існує ймовірність, що висока кількість флавоноїдів у органічних овочах є результатом високої активності комах на органічних полях унаслідок відсутності застосування хімічних інсектицидів у органічному виробництві.

 

Джерело: www.nytimes.com

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 09 (10)' 2010

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: