Геть ГМО з наших столів!

Share on Facebook

get_gmo

30 липня 2009 р. до Брюсселю прибула пішохідна колона борців за вільне від ГМО майбутнє. Ініціатор -- Джозеф Вільгельм -- піонер органічного руху та фермер, а також засновник німецької органічної харчової компанії Rapunzel.

Понад три тисячі прибічників приєдналися до пішохідного маршу з Берліну до Брюсселю відстанню в тисячу кілометрів. Марко Шлютер, директор Європейської групи Міжнародної Федерації органічного сільськогосподарського руху (IFOAM EU Group), привітав борців-мандрівників на площу de la Monnaie у Брюсселі:

«Ми вітаємо ініціаторів цієї креативної акції, організованої для того, щоб голосно заявити про потребу населення у створенні вільних від ГМО зон та органічних площ, і виступаємо разом з ними за вільне від ГМО майбутнє. Органічний сектор бажає продовжувати виробництво продукції без вмісту ГМО. Це не лише амбіції органічних принципів, але й економічна необхідність, оскільки весь час зростає попит на продукцію без вмісту ГМО. Крім того, це правове зобов’язання для операторів органічного ринку. При цьому, законодавство ЄС не здатне забезпечити існування ринку вільного від ГМО. А це загрожує майбутньому органічного агровиробництва у країнах ЄС, яке й сьогодні стрімко розвивається і створює нові робочі групи навіть у часи фінансової кризи».

Тому IFOAM EU Group закликає законодавців ЄС:

-          Забезпечити право на життя без забруднення шляхом введення суворих загальноєвропейських правил.

-          Забезпечити доступ до вільного від ГМО насіння шляхом встановлення дозволеного межового значення ненавмисного забруднення ГМО на рівні виявлення.

-          Докласти зусиль для захисту генетичного біорізноманіття і, як наслідок, забезпечити продовольчу безпеку у майбутньому

-          Розглянути соціально-економічні критерії, а не тільки економічні наслідки ГМ-індустрії, попередньо ухвалюючи ГМО.

-          Передати повноваження оцінювати ризик ГМО чесним, незалежним, ефективним установам.

«Сьогодні, через 5 років після закінчення мораторію ЄС на ГМО, споживачі й досі прагнуть не споживати ГМ-продукти. Органічний сектор закликає європейських законодавців серйозно взяти до уваги стурбованість населення цим питанням, переглянути чинне законодавство ЄС та зробити його більш ефективним щодо вирішення потреб суспільства», -- пояснює Марко Шлютер. 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01' 2009

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: