Британці будуть зберігати енергію вітру під водою

Share on Facebook

 

Оригінальний спосіб вирішення проблеми нерівномірності вироблення вітрової енергії знайшов професор Симус Гарві (Seamus Garvey) з університету Ноттінгема.


вітрова енергіяСимус Гарві вважає, що його вітрова система, незважаючи на величезні розміри, в розрахунку на кожен кіловат виявиться помітно дешевше нинішніх аналогів.

Оригінальний спосіб вирішення проблеми нерівномірності вироблення вітрової енергії знайшов професор Симус Гарві (Seamus Garvey) з університету Ноттінгема. 

За задумом Симус, вітряки морського базування не повинні оснащуватися електрогенераторами безпосередньо.Мовляв, такі потужні машини, що дають струм при малих обертах вала, дуже важкі і дуже дорогі. 

Замість цього британський інженер пропонує робити лопаті вітряка порожнистими. Всередині повинен вільно рухатися досить важкий поршень. Коли лопать знаходиться внизу, поршень розташований в самому її кінчику, коли вона повільно піднімається вгору, поршень ковзає вниз, стискаючи повітря. Останній подається в мішки з гнучкою синтетичної тканини, плаваючі на глибині 500 метрів! 

Ці сховища, утримувані від розриву тиском води, служать буферами, що гарантують електростанції рівну роботу при нерівномірному вітрі. З підводних балонів повітря відправиться по трубах до компактних турбін-генераторів. І його запасу повинно вистачати на кілька днів штилю. 

Така "Інтегрована відновлюваних енергетична система на стисненому повітрі" (Integrated Compressed Air Renewable Energy Systems - ICARES) відрізняється розмахом. Гарві порахував: щоб поршні працювали, а не зависали в кінчиках лез через відцентрових сил, турбіна повинна рухатися повільно і бути дуже великої - від 230 метрів у діаметрі, в ідеалі - всі 500 м. Що до підводних сховищ - це справжні грона мішків по 20 метрів у діаметрі кожен. 

Прототипи повітряних "енергетичних" мішків на випробуваннях і схема вітрової турбіни в порівнянні з одним з найвідоміших лондонських хмарочосів На відміну від споріднених систем накопичення енергії у вигляді закачування повітря в підземні порожнини підводний варіант забезпечує незмінне тиск як при малому, так і при граничному заповненні сховища, що гарантує оптимальний режим роботи турбогенераторів.
Прототипи повітряних "енергетичних" мішків на випробуваннях і схема вітрової турбіни в порівнянні з одним з найвідоміших лондонських хмарочосів - Gherkin. 

На відміну від споріднених систем накопичення енергії у вигляді закачування повітря в підземні порожнини підводний варіант забезпечує незмінне тиск як при малому, так і при граничному заповненні сховища, що гарантує оптимальний режим роботи турбогенераторів. Читайте, до слова, про проекти "зберігання вітру" в холодильниках і розплавлених акумулятори. 

Над проектом Гарві працює з 2006 року, а тепер університет створив компанію Nimrod Energy для комерціалізації технології. Система ICARES повинна з'явитися на ринку в травні 2011 року. Але спочатку призначатися вона буде для накопичення енергії, виробленої іншими типами електростанцій. А морські турбіни-гіганти від Nimrod, за прогнозом вченого, будуть побудовані протягом 15 років (деталі в прес-релізі університету).


Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: