Україна все ж буде чистою та органічною

Share on Facebook

Певною мірою, підтверджуючи вчення Ч. Дарвіна про еволюцію, світ здебільшого стає кращим, постійно змінюється і не стоїть на місці. В нас у країні теж усе стрімко змінюється. У минулому номері журналу ми повідомляли про факт прийняття Верховною Радою Закону України «Про органічне виробництво». А вже 20 травня цей Закон було відхилено Президентом.


organic ua

Однак не встигли прибічники органічного руху держави дещо засмутитись, як не без їхньої активної участі Кабмін України затвердив технічний регламент з екологічного маркування, спрямований на те, щоб шляхом надання підтвердженої інформації про екологічні аспекти походження товарів та послуг сприяти підвищенню попиту на продукцію, яка має менш негативний вплив на навколишнє природне середовище. Тепер, зокрема, забороняється використовувати неперевірені написи на кшталт «екологічно чистий», «екологічно 

Миловановбезпечний», «екологічно сприятливий», «незабруднюючий», «зелений» тощо.

Цей факт, а також те, що Державна цільова програма розвитку українського села на період до 2015 р., в якій оголошено про необхідність «довести обсяг частки органічної продукції у загальному обсязі валової продукції сільського господарства до 10%» залишається в силі, вселяє впевненість, що держава лише взяла тайм-аут, а не зовсім повернулася спиною до органічного сектора.

Та це і неможливо. Прогрес не спинити: органічний рух набуває поширення у всьому світі. І в нашій державі органічним продуктам почали віддавати перевагу не лише відомі спортсмени, актори, письменники, але й студенти, прості наші співвітчизники, ми з вами.

Число наших сертифікованих органічних виробників зростає, спектр їхньої продукції розширюється, у чому можна пересвідчитись не лише на полях чи у спеціалізованих магазинах. Цьому покликані сприяти черговий фестиваль «Смачний Спас» та третій Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів.


Давайте жити у стилі ОРГАНІК! Читайте більше на сторінках журналу  "ORGANIC UA" 07-08 (18)' 2011

 

З повагою,

Голова Правління Федерації органічного руху України

к.е.н. Є.В.Милованов

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: