США робить ставку на «зелені» коледжі

Share on Facebook

zeleni-koledzhi

Є сумніви щодо якості рівня вітчизняної освіти? Розмірковуєте про можливість продовження навчання десь у Штатах? Можливо, рейтинг екологічності американських учбових закладів допоможе Вам зробити правильний вибір.

Популярна та впливова у США екологічна організація «The Sierra Club» встановила рейтинг найбільш екологічних коледжів та університетів США. Його очолив невеликий Коледж Зеленої гори (Green Mountain College) зі штату Вермонт, який майже повністю забезпечує себе електроенергією, спалюючи у власних біоустановках біовідходи та коров’ячий гній. На другій сходинці опинився відомий Стенфордський університет (Stanford University) зі штату Каліфорнія, який запровадив проект «Глобальний клімат і енергетика», покликаний розробити нові технології видобутку відновної енергії. До речі, бюджет цього проекту становив 225 млн дол. США. Третю сходинку в рейтингу посів Університет Вашингтона (University of Washington) зі штату Вашингтон, який щороку проводить конференцію «Перспективи екологічних інновацій», метою якої є сприяння міждисциплінарному вирішенню екологічних проблем.

green-mountain-collegeПерш ніж установити власний рейтинг, «The Sierra Club» розіслав докладну анкету на 11 аркушах майже для 900 коледжів та університетів. В опитуванні взяли участь лише 162 навчальні заклади. Серед інших критеріїв, які було використано при відборі «зелених» коледжів, анкета містила і питання про енергопостачання та його ефективність, закупівлю продуктів харчування для студентів, академічні програми, транспорт і «зелені» інвестиції.

До десятки найбільш «зелених» навчальних закладів США, крім уже згаданої першої трійки, ввійшли такі: Коледж Дікінсона (Dickinson College) зі штату Пенсильванія, Вічнозелений державний коледж (Evergreen State College) зі штату Вашингтон, Каліфорнійський університет (University of California) з однойменного штату, Північний університет (Northland College) зі штату Вісконсін, добре відомий Гарвардський університет (Harvard University); Коледж Атлантики (College of the Atlantic) зі штату Мен та Хемпширський університет (Hampshire College) зі штату Массачусетс.

zeleni-koledzhi-sshaМожливо, за умови екологізації всіх процесів у наших навчальних закладах зросте і їхня привабливість?

 

 

 

www.sierraclub.org


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 10 (11)' 2010

Add your comment

Your name:
Your email:
Comment: