Зелений рейтинг Грінпіс визначив переможців

Share on Facebook

greenpeace

У своєму довіднику «Зелена електроніка 2010» Всесвітня організація Грінпіс відзначила найбезпечніших виробників комп’ютерної техніки. Порівняно з минулим роком тут відбулися значні зміни.

Рейтинг компанії «Apple» впав з п’ятого місця до дев’ятого. Минулого року саме компанію «Apple» було визнано найкращим виробником комп’ютерної техніки, оскільки у виробництві своєї продукції було використано найменше токсичних речовин. Падіння в рейтингу не означає, що компанія перестала бути безпечною та «зеленою». Основна причина втрати лідируючої позиції в тому, що вона не надала громадськості інформацію про свої подальші плани щодо скорочення використання токсинів, тоді як інші виробники представили багатообіцяючі факти.

«Hulett Puckart», наприклад, піднялася з кінця рейтингу на четверту сходинку, обігнавши «Apple». Компанія «Dell», незважаючи на втрату балів за невиконання всіх своїх минулорічних обіцянок, має такі ж позиції, як і компанія «Apple».

На жаль, на відміну від «Dell» і «HP», компанії «Lenovo», «Toshiba», а також «Microsoft» ще й досі далекі від виконання своїх обіцянок та зобов’язань стосовно витіснення отруйних хімікатів з власного виробництва.

Під токсичними речовинами тут мають на увазі передусім вініловий пластик (ПВХ) та бромовані вогнестійкі добавки (БВД), які не підлягають біологічному розкладанню та є небезпечними для навколишнього середовища.

Грінпіс покладає великі надії на «Philips»: в останньому звіті говориться про випуск перших телевізорів, вільних від ПВХ та БВД, випередивши в цьому плані всіх інших подібних виробників.

Серед усіх провідних виробників електроніки «Nokia» та «Sony Ericsson» залишаються найекологічнішими з великим відривом від своїх конкурентів. Обидві компанії виробляють продукцію, вільну від багатьох шкідливих речовин, зокрема ПВХ та БВД, антимонію, берилію та фталатів.

 

news.cnet.com


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03 (15)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: