Знаменитості рятують світ

Share on Facebook

edward-norton

Знаменитості є чи не найпристраснішими прихильниками альтернативних видів палива, електричних автомобілів, «зеленого» будівництва та енергетично незалежного способу життя. Багато відомих та впливових людей озвучують документальні фільми про природу, підтримують створення «зелених» та органічних товарів, проте є і такі, які у цьому питанні піднімаються значно вище. Це ті, хто використовує своє багатство, славу та впливовість як інструмент перетворення власного способу життя та діяльності, аби переконати нас змінити своє життя.

Давайте ж поглянемо, хто ці люди, і як вони намагаються зробити наше життя кращим та безпечнішим.

 

ed-begley-jrЕд Беглі-молодший – американський актор та активний захисник навколишнього середовища. Популярність здобув завдяки ролі інтерна у серіалі «Сент-Елсвер», отримавши шість премій «Еммі». Нині разом із дружиною Рейчел Карсон, американською акторкою, працює над власним реаліті-шоу про «зелене» життя «Життя з Едом» на каналі «Planet Green».

Ед Беглі-молодший буквально уособлює «зелений» Голлівуд. Ще до початку культу «зеленого» способу життя Ед їздив на роботу на велосипеді, а пізніше почав водити електромобіль. І так вже понад 40 років! Історію свого активістського руху він почав у далекому 1970 р., коли вперше оголосили День Землі.

Лише погляньте, на які зміни та здобутки він пішов завдяки своїй особливій любові до природи: власний будинок площею 150 м2 повністю забезпечує електроенергією за рахунок установлених сонячних батарей; укладає гроші у будівництво вітрових електростанцій у пустелі Каліфорнії; підтримує програми «зеленої» енергетики; збирає дощову воду в бочки для поливу; щоранку тренується на велотренажері, який генерує електроенергію для тостера; купує меблі лише з сертифікатом, який підтверджує, що для виробництва продукції використовувалася деревина, заготовлена невиснажливим для лісових екосистем шляхом; заснував власну лінію органічних миючих засобів ТМ «Begley’s Best», уже приблизно 40 років є вегетаріанцем та харчується виключно органічними продуктами.

 

Едвард Нортон – американський актор, автор сценаріїв та режисер. Відомий за своїми ролями у фільмах «Бійцівський клуб», «Червоний дракон», «Неймовірний Халк» тощо – у списку «зелених» знаменитостей посідає почесне місце. Пан Нортон установив партнерські відносини з компанією «BP Solar», яка займається встановленням персональних альтернативних електрогенераторів. До того ж ця компанія встановлює сонячні панелі на будинки малозабезпечених родин за програмою «Сонячні панелі сусідам». За цією програмою щоразу, коли зірки чи публічні впливові люди купують систему сонячних батарей для власного житла, компанія дарує таку ж систему малозабезпеченій сім’ї у Південному та Центральному Лос-Анджелесі. Учасниками цієї програми вже стали 32 знаменитості, серед яких помічені такі: згаданий Ед Беглі-молодший, Джим Керрі, Уїлл Феррелл, Дон Чідл, Том Хенкс, Денні ДеВіто, Скарлетт Йоханссон, Алісія Сільверстоун і багато інших. Ед Нортон не став виключенням, також взявши участь у благодійній програмі.

 

albert-gorАльберт Гор – 45-й віце-президент США, нині письменник, бізнесмен та активіст руху «зелених», лауреат Нобелівської премії Миру за свої праці на тему глобальних змін клімату – одразу після того, як піти з Білого Дому, зробив своєю місією поширення інформації про проблеми глобального потепління. Значною роботою у цій галузі став документальний фільм «Незручна правда», який швидко отримав популярність. До того ж пан Гор установив сонячні батареї на власному будинку, фінансував проекти зменшення викидів вуглецю. На початку 2000-го р. Альберт Гор заснував Альянс із захисту клімату.

 

deril-hannaДеріл Ханна – голлівудська акторка та яскрава зірка кінофільмів «Убити Білла-1» та «Убити Білла-2» – нині запекла захисниця навколишнього середовища. Вона, як і вся компанія вище, є учасницею програми «Сонячні панелі сусідам», а нещодавно акторка оселилася на повністю неелектрифікованій органічній фермі у горах. Деріл Ханна опікується власним відео-блогом DHLoveLife, у якому розповідає про сталий та органічний методи вирішення всіх екологічних проблем.

Акторка до всього цього ще й відома всьому світові завдяки активній участі в акціях протесту проти руйнування екобіорізноманіття. У 2006 р. її було заарештовано за протистояння службовцям у виконанні запланованого знесення національної найбільшої міської ферми у Лос-Анджелесі. Акторка прикувала себе до дерева грецького горіха на цілих 23 дні, після чого і потрапила за грати. На місці зруйнованої ферми новий власник мав побудувати склад. У 2009 р. її знову заарештували за протести проти розчищення вершини гори (така спірна практика видобутку вугілля існує у Західній Вірджинії).

 

Однак цими чотирма особами не обмежується список «зелених» знаменитостей, до руху за «зелене» життя долучилися австралійська акторка Кейт Бланшет, колишній боксер Евандер Холіфілд, акторка та модель Алісія Сільверстоун, канадська співачка Аланіс Моріссетт, Леонардо ДіКапріо, Сальма Хайек і навіть нинішній Папа Римський Бенедикт XVI.

Будемо стежити за їхньою подальшою діяльністю та намагатимемось брати приклад у тому, як убезпечити себе та оточуючий нас навколишній світ!Інна Колесник 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 10 (11)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: