Райський острів

Share on Facebook

 

Зустріч Нового року – це завжди щось особливе. Усі ми прагнемо зустріти його цікаво й незабутньо, але часто сценарій однаковий: святковий стіл із салатом «олів’є», прогулянка до міської ялинки, феєрверк, море випитого шампанського і… все.


06

Говорять, як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Можете не вірити, але люди даремно не скажуть. 

А як же відсвяткувати новий 2010 рік весело й оригінально? Чому б не зустріти Новий рік та провести Різдвяні канікули десь у райському куточку на землі. Пропонуємо поринути в казкову атмосферу самобутньої Австралії з її традиціями та місцевим колоритом.

Ми знаємо Австралію як найменший і найзагадковіший континент, якого часто називають зеленим. Однак Австралійська держава об’єднує ще й цілу низку островів, найбільший з яких – Тасманія, штат, розташований за 250 км на південний схід від Австралії. Площа острова становить 68 332 км², а населення – близько 457 тис. чол.

У Тасманії мандрівники дістають унікальний шанс посмакувати домашнє вино, пиво та свіжі щойно приготовані страви, а також зустрітися з виробниками, кухарями й фермерами.

Помірний сонячний клімат, чисте повітря, вода та ґрунт – те, що потрібно для вирощування найкращих харчових продуктів та виробництва фантастичного вина.

Завдяки родючому ґрунтові, незабрудненим опадам і чистому повітрю Тасманія виробляє надзвичайно велику кількість видів м’яса, морепродуктів, фруктів, вина та пива. Тут найбільша в Австралії площа в розрахунку на людину, зайнята під органічним виробництвом.

До органічних видів тут також відносять і вирощування овочів, лікарських трав, виробництво молока, сиру, йогуртів та меду. Дуже широко поширене й вирощування специфічних видів грибів, таких як тасманський білий, осінній опеньок та підвишень звичайний. Серед іншого поширене виробництво соусу «васабі», надзвичайно ніжного шоколаду та вершкової помадки, морозива з наповнювачами з органічних фруктів і фруктових джемів, які стали дуже популярними в світі, особливо на азійському ринку.

Тасманська компанія All Organic Farm – найстаріший (з 1987 р.) та один з найнадійніших, на переконання жителів острова, місцевий органічний ретейлор. Традиційно наприкінці грудня ця компанія з м. Хобарта розвозить своїм клієнтам сотні святкових замовлень органічних продуктів до Різдва.

У Тасманії розташовано безліч ресторанчиків на різні смаки та гаманці – багато з них пропонують великий вибір місцевого вина для довершеності чудової вечері. Можете влаштувати собі свято прямо під небом серед виноградної лози у винних регіонах – деякі господарі пропонують смачні страви з вином власного виробництва, дехто – вишукану винну карту, проте кожне з них має свою історію.

Вартий уваги й базар під відкритим небом Salamanca у Хобарті, де можна познайомитися з місцевими виробниками. Це одне з тих місць, де ви безпосередньо зможете поспілкуватися з людьми, які власноруч вирощують чи виробляють все, що продають. Тут можна купити місцеві органічні овочі та фрукти, щойно зрізані квіти, витвори тасманського мистецтва та безліч усілякої всячини. Також є змога скуштувати специфічний трав’яний оцет, гірчицю, дикий мед, органічні продукти та зустрітися з виробниками цієї продукції. Також варто відвідати спеціалізовані гастрономи, розташовані по всій території о. Тасманія, аби спробувати спеції місцевого приготування та копчений чи свіжий солодкий ароматний сир.

Звичайно ж, м’який сонячний клімат створює ідеальні умови для повільної насолоди місцевою кухнею та вином. Проте о. Тасманія – це ще й історичний район. На цьому, без сумніву, райському острові розкинулись 20 національних парків, тут безліч музеїв та пам’яток історії, які притягують туристів з усього світу своєю загадковістю та недоторканою природою.

Як бачимо, відсвяткувати Новий рік незвично, цікаво, весело та пізнавально не так уже й складно. Лише трохи фантазії та бажання!


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (05) ' 2010

Коментарі (1)
1Вівторок, 17 січня 2012, 11:44
Глеб Панфилов
Поразительно, как Тасманию действительно смогли превратить в райский экологический остров, а Крым с каждым годом все больше превращается в помойку с грубым, хамским обслуживанием и заоблачными ценами.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: