В експериментальних умовах коти заражаються коронавірусом. А як же в реальних умов, які можуть скластися в домівці інфікованого вірусом господаря?
Вчені китайського науково-дослідного інституту Harbin Veterinary Research Institute ввели коронавірус SARS-CoV-2, який викликає в людей захворювання на COVID-19, безпосередньо в організм домашніх котів. Аналогічні експерименти дослідники
«Отримані результати вказують на те, що можлива активна реплікація вірусу SARS-CoV-2 в організмі котів, при цьому з більшою ймовірністю в молодих тварин, та важливіше, напевно, те, що серед котів вірус здатен передаватися від однієї особини до іншої через дрібні крапельки, що виділяються з органів дихання, — повідомляють дослідники в опублікованих на bioRxiv матеріалах для фахового обговорення. — Вивчення SARS-CoV-2 у котів слід розглядати як допоміжне дослідження в напрямку боротьби з COVID-19 у людей».
Деякі з інфікованих котів мали «значні вогнищеві ураження епітеліального шару слизової оболонки носа, трахеї та легень».
Втім експериментальні умови відрізнялися від реальних умов у помешканні інфікованого вірусом власника тварини. В експерименті, який проводили в контрольованих умовах, досліджували десять ко
Працівники медичної галузі не задокументували жодного випадку передачі вірусу від котів, тхорів чи інших хатніх тварин безпосередньо до людини.
Експеримент з коронавірусом-збудником COVID-19 у котів
В рамках експерименту вчені ввели чотирьом кошенятам (віком від 70 днів до трьох місяців) і двом майже дорослим котам (віком 6–9 місяців) по 105 бляшкоутворюючих одиниць (БУО, одиниці активності, які використовують у вірусології) різновиду SARS-CoV-2, виділеного в Ухані, Китай. До двох котів застосували евтаназію через три дні. Решту приспали на шостий день.
Крім цього, вчені інфікували згаданим різновидом у тій самій дозі шість інших котів. Дослідники помістили неінфікованих котів у клітки разом з інфікованими, сформувавши пари з неінфікованої та інфікованої тварини. У пробах фекалій і в тканинах після евтаназії тварин присутність вірусу виявили в штучно заражених котів і в двох з контактних тварин.
Передавання COVID-19 від хатніх тварин до людини малоймовірне!
Хоча коронавірус SARS-CoV-2 може мати здатність до реплікації в організмі котів і передаватися між котячими в лабораторних умовах, немає жодних свідчень, що коти можуть поширювати COVID-19 серед людей у реальних умовах. Центри з контролю та профілактики захворювань(CDC), Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (МЕБ) і ВООЗ не мають даних на підтвердженнято
«Немає жодних свідчень, що собаки є ланкою в поширенні цієї хвороби людини або що вони самі хворіють»… — з питань і відповідей МЕБ щодо коронавірусної хвороби-2019 (COVID-19). «Хоча наразі доказ
До речі, годувати ваших домашніх улюбленців фахівці радять органічними якісними кормами!