Час виховувати «зелених» дітей!

Share on Facebook

Сучасні батьки мають підвищену увагу до «дитячої проблеми». Вони невпинно шукають інформацію: які марки дитячих товарів ліпші, які методи народження, вигодовування і виховання кращі, пристрасно сперечаючись стосовно цих питань.


зелені діти

Батьки знаходяться в ситуації постійного і болісного вибору. Вони не знають, як «правильно» вчинити: народити дитину природно або «медикаментозно», годувати грудним молоком або сумішами, сповивати в одноразові чи багаторазові підгузки тощо?

Пестициди. Канцерогени. Небезпечні сміттєві полігони. Такий стан справ змушує батьків з усього світу відмовлятися від звичних нам конвенційних продуктів і все більше звертатися до органічного та натурального способу життя.

Давайте розглянемо найпопулярніші шляхи, як стати «еко-розумними» батьками. Насамперед варто довіритися Природі, яка нас створила і дала все необхідне для життя. Ми – частина природи, тобто для нас природно жити за її законами.

 

Переходьте на органік!

Якщо ви є батьками немовляти, то вже мали звернути увагу на зростаючу популярність органічних безпечних продуктів для дітей. Органічне дитяче харчування займає вже половину об’єму всього ринку. Органічне печиво, крекери, рис, пюре та дитячі суміші можна легко знайти у популярних магазинах органічної та натуральної продукції. Сучасні батьки особливу увагу надають якості молочних продуктів, так необхідних для дитячого організму, обираючи органічне молоко – коров’яче, козине, рисове, соєве та мигдальне. Органічне харчування коштує дещо дорожче, проте батьки не вагаються, переплачуючи заради здоров’я своїх дітей. Пам’ятайте: саме з перших днів життя у дитини формується імунітет і здоров’я на все подальше життя.

 

Використовуйте бавовняні підгузки

Марлеві підгузки, якими користувалися наші батьки, свого часу було засуджено у всьому світі за незручність у використанні та виникнення подразнень на шкірі дитини. Зрештою і не дивно, що сучасні батьки дуже зайняті, щоб бігати за дитиною цілий день, змінювати і прати підгузки. Нині ж ситуація змінилася до навпаки. На піку популярності – багаторазові органічні бавовняні підгузки різної форми та дизайну. Ви навіть можете обрати різний рівень заповнення. Вони зовсім не схожі на марлеві підгузки з нашого дитинства і такі ж функціональні, як і звичайні одноразові підгузки. Вам непотрібно прати їх щодня – просто у разі потреби змініть одноразову бавовняну вкладку.

Переваги таких органічних підгузків важко переоцінити: шкіра Вашого малюка протягом доби контактує лише з натуральними матеріалами, температура в підгузку дорівнює температурі тіла малюка, повітря вільно циркулює, що не спричиняє подразнення шкіри та почервоніння. Не менш важливим є той факт, що при виробництві органічних підгузків не вирубують ліси, а при їх використанні немає необхідності утилізувати гори сміття – підгузки швидко розкладаються у ґрунті.

 

Переходьте на натуральні та органічні миючі засоби

Якщо Ви коли-небудь читали на зворотному боці пляшки з шампунем чи упаковки з пральним порошком їх склад, то напевно знаєте, що у них містяться такі речовини, назву яких складно навіть прочитати. У випадку, якщо Ви ще не знаєте, багато з цих складових є надзвичайно отруйними для власного тіла, тим паче для шкіри наших дітей. Багато з них використовують у промисловості для миття машин. Батьки обирають мило, шампуні, інші миючі засоби для всієї квартири, зважаючи лише на свій смак, не замислюючись над тим, як вони впливають на здоров’я наших дітей.

Проте це питання можна вирішити вже сьогодні. Шукайте в магазинах органічної продукції сертифіковані органічні миючі засоби. Чому варто використовувати саме органічні засоби догляду за власним тілом та за домом? Ось прості аргументи: вони абсолютно безпечні для людини та природи, оскільки не містять фосфору, хлору, азоту, консервантів і штучних барвників; не викликають алергічних реакцій шкіри й організму в цілому; добре миють і не залишають слідів на посуді; вироблені виключно з сертифікованої органічної сировини.

 

Почніть вирощувати свіжі овочі самостійно

Оскільки овочі та фрукти з супермаркетів мають сумнівну якість, почніть вирощувати їх самостійно: на власному балконі чи на задньому подвір’ї власного будинку. Для цього непотрібно мати гектари землі. До того ж Ви можете заохотити власних дітей допомагати вам. А це гарний спосіб провести час зі своїми нащадками та навчити їх бути екологічно активними. У результаті Ви отримаєте дешеві органічні продукти. Почніть з вирощування помідорів, моркви, салату, зеленого горошку, базиліку, петрушки та полуниці, бо вони не потребують великих зусиль.

 

Заведіть домашніх тварин! Незвичайних

Якщо Ви категорично проти собак чи котів у Вашому домі, заведіть собі курей чи качок! Вони не потребують надто багато простору та ресурсів для свого утримання. Це чудовий спосіб розвивати почуття відповідальності у Ваших дітей. Крім того, Ваші діти зможуть дізнатися, звідки з’являються продукти у холодильнику. Зробіть збирання яєць на сніданок їхнім обов’язком.

 

Дайте своїм речам друге життя

Рух екологічно свідомих батьків виступає за скорочення відходів та зменшення шкідливого впливу життєдіяльності людей на планеті. Почніть із простого: дайте друге життя дитячому одягу та іграшкам (створіть центр обміну одягу та іграшок або подаруйте їх дітям-сиротам із дитячих будинків).

 

Проводьте більше часу на природі

Скільки часу проводять Ваші діти вдома за комп’ютером? Майже весь свій вільний час? Тоді негайно збирайтеся та йдіть гуляти на природу за місто чи до найближчого природного парку. Свіже повітря – запорука міцного здоров’я. До того ж це гарний спосіб пізнання навколишнього світу та виховання естетичного смаку.

 

Ходіть пішки

Якщо Ви живете не надто далеко від школи чи дитячого садка, ходіть пішки! Прогулюючись із дітьми до школи, Ви зможете подихати свіжим повітрям та зробити декілька фізичних вправ, тим самим виховуючи еко-поведінку своїх дітей на все життя. Таким чином, Ви ще заощадите гроші на проїзд чи бензин. Не лише гаманець, але і Ваше тіло буде Вам вдячне.

 

Наші предки, як і ми, відчували на собі всі переваги виживання в природних умовах, але водночас не вважали природну стихію чужорідною, оскільки і себе самих розцінювали як частину цього світу. Первісне людство відчувало свою внутрішню єдність із природою, не виділяючи себе.

Тож, слід і нам згадати, що ми – частина природи. Не варто своїми діями знищувати навколишнє середовище, а значить і себе самих!


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 12 (13)' 2010

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: