Автомобілі Ford виготовлятимуть з грибів

Share on Facebook

 

Компанія Ecovative Design у співпраці з Ford розробляє спінений матеріал , що повністю розкладається (на основі грибів), для виробництва бамперів, бічних дверей і приладових панелей.


Ford

Секрет полягає в міцелії - вегетативному тілі гриба. З'ясувалося, що міцелій (вегетативне тіло гриба) володіє прекрасними цементуючими властивостями. Змішавши його з лушпинням, технологи створюють, надають необхідні форми. Матеріал витримують у темряві п'ять днів, а потім обпалюють в печі, після чого виходить дуже міцний матеріал, що нагадує твердий пінопласт, здатний повністю розкластися в грунті всього за місяць.
Новий матеріал потрапив в сферу інтересів компанії Ford, де розглядають такі "гриби" як заміна пінополістиролу і пінопласту на нафтовій основі, близько 14 кг якого поки що доводиться на кожен автомобіль марки, що виробляється.
Однак, крім екологічних рамок існують і строгі вимоги з безпеки, що виключають будь-яку нестабільність у виробництві. Адже весь процес застигання маси - це грибний метаболізм, який кожного разу може протікати з різними незначними змінами, як будь-яке природне зростання.

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: