Благодатний вогонь зійшов у Єрусалимі

Share on Facebook

 

Тисячі прочан, які зібралися в Єрусалимі, стали свідками сходження благодатного вогню, який з'явився у вівтарі під час молитви патріарха Єрусалимського Феофіла.


Благодатний вогонь, ЄрусалимБлагодатний вогонь, який вважається одним з чудес православного християнства, зійшов в суботу в храмі Гробу Господнього у Єрусалимі. 

Священний вогонь запалав у вівтарі під час молитви патріарха Єрусалимського Теофіла, як це буває щороку напередодні православного Великодня. Свідками дива стали тисячі прочан, які цього дня з'їхалися до Єрусалима. Вважається, що вогонь з'являється у відповідь на молитви віруючих.

За традицією, всі свічки і світильники в храмі були згашені завчасно. Патріарх Теофіл перебував один, без будь-яких підручних засобів для отримання вогню.

Після сходження вогню патріарх передав його віруючим, які запалили від нього зв'язки з 33 свічок - за віком Христа. Прочани привітали подію криками радості. Лампади зі священним вогнем з Єрусалима розвезуть по різних куточках світу, ввечері в суботу благодатний вогонь прибуде й до Києва.

Храм Гробу Господнього був збудований у IV столітті нашої ери на місці, де завершився земний шлях Ісуса Христа. Сьогодні храм ділять кілька християнських церков. Велика частина святинь належить Єрусалимській православній церкві, є також вірменський, коптський, сирійський і францисканський боковий вівтар.

Найбільш священним місцем храму вважаються Кувуклії - каплиці над Гробом Господнім. Там розташоване кам'яне ложе, де покоїлося тіло Спасителя після розп'яття і до його чудесного Воскресіння. Вважається, що саме тут і з'являється Благодатний вогонь.

 

http://tsn.ua

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: