Органік в Естонії: підбито підсумки 2008 року

Share on Facebook

estonia

У 2008 р. в Естонії частка сертифікованих органічних земель (близько 87 тис. га) становила майже 10% від загальної кількості сільгоспугідь країни. На цей період було зареєстровано 1245 виробників органічної продукції.

Поки що ринкова пропозиція від місцевих виробників обмежена, проте щороку набір продуктів зростає. Переважно вони потраплять на ринок у необробленому вигляді. Найпопулярніші, безперечно, свіжі продукти, як-от овочі й фрукти, ягоди, картопля та мед. Представлені також і збіжжя, сухі трави, хлібопекарська продукція, домашній сир, йогурти, м’ясо, джем. При цьому великий відсоток усієї органічної продукції продається місцевим жителям безпосередньо з ферми.

Хоч починаючи від 2000 р. площа сертифікованих органічних земель зросла в 11 разів, сфера переробки та продажу органічної продукції лише дещо пожвавилась.

Подальше зростання цього сектору в країні передбачено Національним планом розвитку органічного сільського господарства на 2007-2013 рр. та Планом розвитку сільської місцевості Естонії на 2007-2013 рр.

Мета цих документів – збільшення органічних земель до 120 тис. га в 2013 р., зростання чисельності органічних фермерів до 2000 господарств та розширення мережі переробки продукції від 14 до 75 операторів. Таким чином уже в 2013 р. в цій колишній радянській республіці прагнуть збільшити ринок вітчизняних органічних продуктів до 3%.

 

www.organic-world.net

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 03' 2009

Добавьтe Ваш комментарий

Ваше имя (псевдоним):
Ваш адрес почты:
Комментарий: