Найбрудніші галузі виробництва

Share on Facebook

 

najbrudnishi_galuzi

Безмежні простори Тихого океану від узбережжя Каліфорнії до Гавайських островів можна було б назвати по-справжньому дикими. Жодних ознак життя – лише вода, безкрає небо і... море сміття.

Маса пластику на поверхні океану в 112 разів перевищує масу планктону, який є ключовою ланкою морського біоценозу. Еверест підкорився людині якихось півстоліття тому, а з його вершини вже встигли зібрати 9 тонн сміття, пише британська газета Economist.

Поки вчені розвинутих держав дискутують, що робити з відходами, уряди країн щорічно витрачають від $120 млрд. на переробку комунального сміття до $150 млрд. – на переробку відходів промисловості. Причому такі витрати цілком виправдані з огляду на те, що сміття небезпечне в епідеміологічному й токсикологічному аспектах – адже воно є осередком розмноження паразитів і утворення отруйних речовин. Останні не лише забруднюють воду, а й всмоктуються у ґрунт.

Не існує навіть приблизних статистичних даних про кількість відходів хоча б однієї країни. Це можна пояснити низькою зацікавленістю держав в утилізації сміття. Скласти уявлення про частку основних галузей виробництва в утворенні відходів можна на прикладі Великобританії. У своїй статті про найбільш «відходні» сфери промисловості Economist посилається на дані організації Institution of Mechanical Engineers.

Перші позиції в утворенні різноманітного сміття посіли будівельна й гірничодобувна галузі. Найбільш чистою галуззю виявилось сільське господарство.

Найбрудніші галузі виробництва: 
частка у структурі відходів, % (Economist, 2009)

Будівництво і демонтаж

36%

Гірничодобувна галузь і розробка кар’єрів

28%

Торгівля

13%

Комунальне господарство

 

 

11%

Промислове виробництво

10%

Аграрний сектор

1%

Каналізація (стічні води)

1%


 

http://www.rate1.com.ua

 
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: