Віталій Портников, відомий український журналіст, публіцист, головний редактор телеканалу TBi: "Я так думаю" (ORGANIC UA, 10(20) '2011)

Друк
Share on Facebook

Про органічні продукти я знаю давно. Ще 10-15 років тому почав цим цікавитись. Ще тоді звернув увагу, що в країнах Європи відкриваються спеціалізовані крамнички органічних продуктів, і люди дійсно мають змогу купувати якісну продукцію. Також за кордоном було розгорнуто повномасштабну пропагандистську кампанію щодо здорового харчування: звернено особливу увагу на якість продукції, дотримання високого рівня стандартів. Таким чином, багато компаній справді заслужили добру славу у всьому світі. Зараз це відомі бренди. Навіть не знаю, коли Україна прийде до того, щоб наші продукти впізнавали так, як приміром, швейцарський сир або італійську моцареллу?! Прикро, що ми мало знаємо власні марки та бренди. У нас не налагоджено менеджерську сітку, не працює нормально маркетинг. Минулого літа я відвідував Лубни і дізнався, що там є хороший комбінат. Продукти якісні та зберігаються недовго, відрізняються своєю природністю. У центрі міста є фірмовий магазин заводу, однак в інших містах, наприклад у Києві, ми не побачимо цієї продукції. Це наша ідіотська система, коли ми просто не знаємо хороших високоякісних марок.

Ще одна проблема нашої країни, на мій погляд, полягає у тому, що органічні відділи в супермаркетах – це не надто дешеве задоволення. Наші громадяни, на жаль, не завжди можуть собі це дозволити, адже вони не такі заможні, як європейці. Вже не кажучи, що ми маємо довіряти виробнику та державі, де купуємо таку органічну продукцію. Наведу приклад: я дуже полюбляю кисломолочні продукти. Не уявляю свого ранку без стакану кефіру чи ряжанки, а ті дні, коли не п’ю кисломолочні продукти, можу перерахувати на пальцях однієї руки. Однак скажіть, будь ласка, як можна пити кисле молоко, яке зроблено не з молока, а з порошку? Ми – країна, яка славиться своїми коровами, а п’ємо не органічне молоко, а порошок! Раніше ми й уявити такого не могли…

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: