Алессандро Тріантафіллідіс, керівник міжнародного департаменту Асоціації органічного сільського господарства Італії: "Я так думаю" (ORGANIC UA, 01-02(22) '2012)

Друк
Share on Facebook

14

Асоціація органічного сільського господарства Італії (AIAB) була створена у 1982 р. як об’єднання органічних виробників та споживачів. Пізніше асоціація почала активно брати участь у розробці стандартів органічного виробництва та переробки. У 1992 р. Міністерство сільського господарства Італії визнало асоціацію національним контролюючим органом органічного виробництва. У 1998 р. починає працювати як сертифікаційний орган: нині сертифікує органічні продукти харчування, косметику, миючі засоби, органічний текстиль. Крім того, AIAB здійснює свою діяльність ще на кількох фронтах: проводить експериментальні та демонстраційні акції; співпрацює з університетами, дослідницькими університетами, органами влади, навчальними центрами; підтримує дослідницькі проекти у сфері органічного виробництва; здійснює інформаційно-пропагандистську діяльність у ЗМІ.

 

Останніми роками доволі серйозними темпами розвивається не лише попит на внутрішньому органічному ринку ЄС. Європейські органічні виробники все динамічніше активізують свій експортний потенціал. І хоч нині під органічним агровиробництвом у країнах ЄС зайнято вже до 7% загальної площі сільськогосподарських угідь, усе ж потенціал органічного сектора далеко не вичерпано. Для подальшого його процвітання нам слід подолати деякі все ще існуючі бар’єри. Зокрема, необхідно здійснити вдосконалення нормативно-регулятивної системи в країнах Євросоюзу, при цьому, з одного боку, зменшивши бюрократичні перепони для розвитку органічного виробництва, з іншого, модернізуючи дистрибуційні системи органічних продуктів.

Важливо ще і більш чітко акцентувати увагу на тому, що органічний сектор не лише забезпечує населення якісною продукцією. Органічне виробництво виконує низку соціальних функцій, сприяючи збереженню біорізноманіття та поліпшенню якості ґрунтів, протистоячи зміні клімату. В той же час споживачі мають усвідомлювати, що, купуючи органічні продукти, вони, тим самим, роблять свій внесок для реалізації раніше згаданих суспільних цілей.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: