Сергій Мельничук, директор ННІ якості біоресурсів і безпеки життя НУБіП України: "Я так думаю" (ORGANIC UA, 05-06(17) '2011)

Друк
Share on Facebook

11

Україна як аграрна країна зі своїми унікальними можливостями і потенціалом здатна (за приблизними підрахунками) прогодувати біля 1 млрд населення планети. На її території сконцентровано близько 30% світових запасів чорноземів. Крім того, у нас ще багато сільгоспугідь, де протягом останніх десятиліть не вносились мінеральні добрива і пестициди, чим можуть похвалитися небагато країн. Ми маємо унікальну можливість розвинути національну програму органічного землеробства на великих площах і перетворити цей вид діяльності у візитівку України в світі.

Нині ми маємо унікальний шанс стати країною із серйозним об’ємом виробництва якісних органічних харчових продуктів і сільгоспсировини на світовому рівні, і втратити цей шанс буде величезною стратегічною помилкою для всього українського народу.

Ми маємо прекрасні приклади, які вказують на те, що не так усе погано в нашому домі, і ми можемо, якщо хочемо, і є відповідна державна політика. Наприклад, нині Україна посідає перші місця у світі з виробництва й експорту соняшникової олії, зернових, меду тощо. Я впевнений, що до цього списку можна додати ще одну вагому складову – органічну продукцію з написом: «Український органічний продукт. Вироблено в Україні».

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: