ПАР: уряд звинувачується у пропаганді ГМО

Share on Facebook

 

ПАР, ГМО, органічне виробництво, ГМО культури

Африканський центр біобезпеки – Південно-африканська неурядова громадська організація, яка глибоко стурбована питаннями біобезпеки у Південній Африці та на всьому Африканському континенті. Вона виступає проти будь-якого застосування ГМО як у сільському господарстві, так і в промисловості. Нещодавно Центр біобезпеки подав скаргу до Відомчого Комітету ПАР, заснованого у відповідності з Міжнародним Картагенським Протоколом про біобезпеку, з приводу:

 

"Уряд Південно-африканської республіки визнав більше 1500 ГМ технологій з часу прийняття Протоколу у ПАР, проте відмовив у підтримці розповсюдження мінімуму інформації про ГМО, який вимагає даний протокол," – пояснює Маріам Майет, директор Центру біобезпеки.

 

Як наголошує Хаіді Сванбай з Центру біобезпеки: «Ми неодноразово зверталися до уряду з проханням виконати зобов’язання Міжнародного Картагенського Протоколу. Проте представники уряду вирішили ігнорувати нас, надаючи перевагу агресивній пропаганді ГМО та корпоративним інтересам у ПАР та Африканському континенті у цілому».

 

Нагадаємо, ПАР була країною лідером по використанню ГМ культур. Проте численні протести проти ГМО починають виправляти ситуацію. При цьому площі під органічним виробництвом в цій країні вже перевищила 50 тис. га.

 

Джерело: www.biosafetyafrica.org.za


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 02' 2009

 
 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: