Кетрін ДіМаттео, екс-президент IFOAM: "Я так думаю" (ORGANIC UA, 11-12(21) '2011)

Друк
Share on Facebook

3

Кетрін ДіМаттео має у своєму житті особливу місію: донести до суспільства переваги органічного виробництва та переконати якомога більше людей у всьому світі у важливості їхньої підтримки органічного руху. Пані ДіМаттео невтомно шукає шляхи об’єднання різних сфер промисловості й уряду для розвитку органічного сектора.

Ще у 1980-х рр. Кетрін ДіМаттео почала роботу у сфері розбудови більш екологічної та економічно сталої моделі світу, виступаючи за зміни у державній політиці та заохочуючи свідомий вибір кожної людини у відновленні навколишнього середовища. У 1990-2006 рр. пані ДіМаттео виконувала обов’язки виконавчого директора Асоціації органічної торгівлі (OTA). Брала активну участь у написанні органічних стандартів США (NOP) та допомагала з розробкою Глобального органічного текстильного стандарту. У 2008-2011 рр. виконувала обов’язки президента ради директорів IFOAM.

 

Що особливого в органічних продуктах? Більшість скаже: їхня особливість у тому, що органічні фермери не використовують токсичних хімічних пестицидів чи синтетичних добрив, гормонів, антибіотиків чи ГМО. Проте насправді органічне виробництво означає значно більше. Органічне сільське господарство дає відповіді на складні питання, перед якими нині стоїть людство (голод, деградація навколишнього середовища, втрата біорізноманіття, зміна клімату), оскільки система органічного виробництва має цілісний підхід до вирішення довгострокових рішень, а також надає реальні можливості для поліпшення економічного та соціального стану сільських громад.

Органічне виробництво – це ціла філософія, побудована на принципах органічного сільського господарства – здоров’я, екології, справедливості й турботи. Така форма господарювання дає можливість вижити багатьом родинам фермерів, скотарів, рибалок у всьому світі.

Міжнародні рішення нині приймаються на користь органічного виробництва. За розвиток органічного сектора голосують і потужні міжнародні ринки. Тому сучасне індустріалізоване сільське господарство варто змінити на систему сталої та відновлюваної економіки.

Зростання рівня споживання і розподілу органічних продуктів на місцевому, регіональному та глобальному рівнях має важливе значення для розширення органічного виробництва. Вкрай важливою для органічного сектора є цільова державна політика та державні закупівлі, а також інноваційні місцеві та регіональні підходи до розвитку, наприклад утворення фермерських та споживчих кооперативів, організація фермерських ринків сільгосппродукції, пряма доставка від фермера споживачеві тощо.

Насправді ми маємо великі перспективи, аби досягти тих змін у системі світосприйняття, яких ми шукаємо, проте часто не вистачає політичної волі, аби включити органічне сільське господарство в рамки міжнародних та національних пріоритетів розвитку, знайти необхідні ресурси та інвестиції для успішної реалізації такої політики, зробити це в гармонійній співпраці з виробниками органічної продукції та усіма зацікавленими сторонами.

Незважаючи на згадані перешкоди, об’єднання зусиль приватного та державного секторів у понад 100 країнах світу дозволили змінити напрацьовані роками соціальні установки та зробили можливим розвиток органічного сільського господарства та утворення багатомільярдного глобального ринку органічних продуктів.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: