Джеймс Бенджамін Коле, член міжнародного Правління IFOAM: "Я так думаю" (ORGANIC UA, 11-12(21) '2011)

Друк
Share on Facebook

5

Джеймс Коле – власник сімейного господарства «Eloc Farms», розташованого на сході Гани. У 2002 р. компанія перейшла на органічні методи господарювання, розширивши площу орних земель. На 60 га землі разом зі своєю сім’єю Джеймс Коле вирощує тропічні органічні ананаси, манго та папаю. Він також тісно співпрацює з місцевим об’єднанням дрібних фермерів під назвою «Shared Vision», що налічує близько 100 виробників органічних ананасів. Землеволодіння громади під органічним виробництвом становить близько 372 га. Фермери вирощують продукти найвищої якості за розумними цінами на справедливих соціальних, економічних та екологічних умовах. Вирощені фрукти від імені «Shared Vision» Джеймс Коле продає на місцевому ринку та експортує до ЄС.

Сімейна ферма, заснована як інструмент для виживання сім’ї, стала чудовою платформою для Джеймса Коле не лише у розвитку і вдосконаленні органічного виробництва та експорті тропічних фруктів, але й у навчанні місцевої громади вирощувати органічні ананаси. Власник господарства забезпечує мешканців роботою та доходом, у той час як дві третини населення регіону страждають від безробіття, не маючи жодних соціальних та матеріальних гарантій. У жовтні 2011 р. Джеймс Бенджамін Коле був обраний до ради директорів IFOAM.

 

У всьому світі все важливішим стає те, щоб продукти, які ми споживаємо, були здоровими, тому нам варто знати про їхнє походження та методи виробництва. Дуже часто ви йдете на базар, купуєте продукти і жодної гадки не маєте про їхнє справжнє походження. Звичайно, ви хочете вірити, що хтось гарантує безпечність і якість цих продуктів. Проте насправді все суспільство повинно брати найактивнішу участь у процесі контролю над походженням та якістю продуктів. Я просто шокований тим, які пріоритети виходять на перший план індустріалізованого сільського господарства. Жорсткі правила гри такого виробництва виштовхують дрібних фермерів за борт, роблячи їх ще біднішими та голоднішими. Хімічні добрива, пестициди, гербіциди, ГМ-культури затягують моїх колег у ще більші борги. Усі ці непотрібні засоби виробництва лише збільшують залежність фермерів від глобальних зовнішніх факторів, продовжують руйнування наших ґрунтів та екосистеми в цілому, а також висмоктують гроші з місцевої економіки.

Тому сьогодні в нашому житті є дуже багато різноманітних труднощів: не найкращі часи ні у споживачів, ні у виробників. Важливим і актуальним є питання чесності й довіри між виробниками і споживачами. Безумовно, ті виробники, які найбільш відповідально ставляться до процесу виробництва, забезпечення високої якості власної продукції, мають певним чином винагороджуватися – і в Україні, і в Гані, і в усьому світі. IFOAM, її члени спільними зусиллями якраз і займаються вирішенням згаданих проблем, докладаючи максимум зусиль, щоб люди стали більш здоровими і щасливими, при цьому менше дурили один одного. Органік – найчистіша, найпрозоріша, постійно зростаюча альтернатива «постачання здоров’я» на ваш стіл на всьому міжнародному ринку продовольства.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: