7 золотих правил літнього харчування

Share on Facebook

 

Всі ми знаємо, як корисно вживати тричі на день щось гаряченького. Але влітку гарячий суп зовсім не хочеться. Як же звикнути до спеки і харчуватися при цьому правильно?

 

Дієтологи кажуть, що дотримуючись кількох простих правил, можна не тільки пережити літо, але й чудово себе почувати.

Правило 1. Помірність

Забудьте про щільно набитий шлунок. Не варто наїдатися в спеку до "відвалу". Адже перетравлювання великої кількості їжі вимагає і великих витрат енергії. Наш організм і так витрачає її занадто багато для адаптації до високої температури. Тепер енергія потрібна і для переварювання їжі.

Ось чому влітку особливо актуально вставати з-за столу з легким відчуттям голоду. 

Правило 2. Полегшуємо раціон

Влітку меню повинне бути добре збалансованим. Дієтологи вивели навіть формулу ідеального харчування: 14-15% білків, не більше 11-12% жирів, все інше - вуглеводи.

Влітку краще обмежувати вживання простих вуглеводів, якими рясніють солодкі та борошняні страви. Замініть їх на більш складні: каші, овочі та фрукти.

Виявляється, влітку порушується і кислотно-лужний баланс організму. Він стає більш кислим. Ось чому варто наситити свій раціон компонентами з лужною валентністю. Нею мають молочні продукти і рослинна їжа. 

Правило 3. Пийте воду

У спеку нам потрібно випивати в 2 рази більше рідини. Адже людина активно потіє, і йому потрібно заповнювати втрачену вологу. Крім того, влітку велика поверхня тіла відкрита, тому збільшується площа випаровування рідини з організму.

Влітку на добу потрібно випивати не менше 2,5 літрів води. Свою норму споживання води можна розрахувати і індивідуально.


Для цього на один кілограм ваги вважайте 30 мл рідини. Не варто забувати при цьому, що вода в організм надходить не тільки в чистому вигляді, але і з супів, фруктів і овочів.

Правило 4. Їсти треба 5 разів на день

Триразове харчування вже має стати для вас нормою. Влітку не погано б ще як мінімум 2 рази на день перекушувати. При цьому порції повинні бути невеликими, щоб не перевантажувати шлунок. Найкраще перекушувати кисломолочними продуктами або фруктами. 

Правило 5. Розвантажувальні дні

Влітку непогано б влаштовувати своєму організму вихідні дні. Вибирайте один з видів продуктів: овочі, фрукти, ягоди і кефір. І щільно дружите з ними цілий день, вживаючи в будь-яких кількостях і не змінюючи ним з іншими.

Правило 6. Ні спиртного!

Його вживання не погано б обмежувати в будь-який час року, але особливо влітку. Адже алкоголь викликає зневоднення, а його градус плюсується з градусами на вулиці і ще більше ускладнює роботу організму. Якщо ж відмовитися від спиртного зовсім не вдається, то вибирайте краще сухе або напівсухе вино. Прийнятною для організму дозою вважається максимум 200 мл вина в день. 

Правило 7. Побільше свіжості

Через спеку все дуже швидко псується, ось чому влітку так багато отруєнь. Вживайте тільки ті продукти, в свіжості яких ви абсолютно впевнені. Так між котлеткою і цілим шматком риби краще вибрати друге. Зовсім відмовтеся від таких складних соусів, як майонез і кетчуп. Вибирайте тільки свіжі продукти, уважно дивіться в магазині на дату їх виготовлення.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: