Як зрозуміти, яких вітамінів не вистачає організму

Share on Facebook

 

Незважаючи на дотримання всіх рекомендації про здорову їжу, багато хто  недоотримує  вітамінів та мінералів, що необхідні для гарного самопочуття. Отже, які симптоми говорять про нестачу тих чи інших вітамінів і мінералів.


вітаміни

Втома, проблеми з концентрацією, поганий апетит, бліда шкіра, кола під очима – від дефіциту заліза. Рекомендується приймати не менш 14,8 мг заліза для жінок й 8,7 мг для чоловіків. Включіть у раціон червоне м'ясо, яйця, зелені, листові овочі.

Шкірна сверблячка, довга заживляються рани, білі плями на нігтях - дефіцит цинку. Рекомендується приймати по 9,5 мг для чоловіків й 7 мг для жінок. Налягайте на горіхи, соняшникове насіння, цільнозернові  продукти, вуглеводи, сардини й червоне м'ясо.

Виразки, запалення язика, сухість, лущення шкіри навколо рота й носа – нестача рибофлавіну (вітаміну В12). Необхідно не менш 1,1 мг для жінок й 1,3 мг для чоловіків. Рекомендуються молоко, яйця, рис, пластівці для сніданку.

Біль у спині й ногах, крихкі кістки - дефіцит вітаміну D. Рекомендована добова доза для чоловіків і жінок становить 10 мікрограм. Харчові джерела цього вітаміну вкрай обмежені, намагайтеся частіше бувати на сонце.

Часті інфекції – від дефіциту селену. Добова доза - 75 мкг для чоловіків й 60 мкг для жінок. Сім бразильських горіхів на день заповнять нестачу селену.

Ранки в роті, часті застуди, інфекції, лупа – бракує вітаміну А (на добу необхідно 0,7 мг для чоловіків й 0,6 мг для жінок). Налягайте на печінку, яйця, сир і йогурти.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: