Жінки-фермери сіють зерно надії на краще життя

Share on Facebook

В той час як загальна кількість ферм у США продовжує зменшуватися, кількість ферм, придбаних та очолюваних жінками віком за 55 років продовжує зростати.


women-farmersМайже в усіх цих нових фермах, очолюваних жінками, дотримуються принципи органічного агровиробництва. Багато жінок почали займатися фермерством вже після зробленої кар’єри в інших галузях виробництва. Все це позитивно позначилося на продовольчій системі населення.

“Жінки-фермери нині намагаються оновити обличчя органічного агровиробництва,” – пояснює Denise O’Brien, виконавчий директор Women in Food and Agriculture Network. “Вони зосереджені на вирощуванні здорової продукції для своєї громади і часто реалізовують свої продукти через фермерські базари або за підтримки місцевої громади.” Молоді жінки, такі як Zoë Bradbury з Орегону, часто відмовляються від традиційного кар’єрного року заради здійснення їх мрії стати фермером та зробити свій вклад у створення місцевої продовольчої системи. Або ж ці жінки можуть управляти диверсифікованим підприємством на базі фермерського господарства, яке об’єднує органічне городництво, заняття йогою, вирішення проблем пов’язаних з відновлювальною енергію та організацією екопоселень.

Чому організація власної ферми та бізнесу, заснованого на продовольчій основі такі привабливі для жінок? Розглянемо декілька перспектив даної тенденції:

Жодних «скляних стель» — лише відкриті можливості

Немає значення як Ви це сприймаєте, проте чимало перешкод та «скляних стель» (система поглядів у суспільстві, відповідно до яких жінка не може займати керівні посади) й досі існують для жінок у сучасній традиційній корпоративній структурі. Це пояснює те, чому частка жінок, які відкривають свій власний аграрний бізнес, вдвічі перевищує середні показники по країні вже декілька років. Зростання кількості нових фермерських господарств та бізнес-одиниць, заснованих на агровиробництві, виводить цю незалежну підприємницьку ідею на інший рівень можливостей, де хтось один може контролювати майже всі ділові канали, розмішені у сільській місцевості. Не хочете бути залежними від іноземного пального? Поставте вітряну турбіну чи інший генератор альтернативної енергії.

Можливість залучення до роботи своїх дітей

Фермерство дає можливість залучати дітей до щоденної роботи на фермі. Починаючи з допомоги в догляді за тваринами та повсякденної роботи на подвір’ї, і закінчуючи роботою на ринку, фермерське господарювання надає багато можливостей як провести час з дитиною у цікавій повчальній формі. Підрахунок решти для ваших клієнтів під час роботи у базарному кіоску, може замінити будь-який підручник з математики, так як дитина здобуває у такий спосіб досвід реального життя.

Робота задля духовного задоволення

Заняття органічним агровиробництвом у такий спосіб має на увазі участь у системі здорового харчування, виховання здорової планети, життя у кращому світі заради своїх дітей. Фермерське господарство пропонує жінкам простір для щоденних креативних дій, які вносили б особливу цінність у їх життя. «Я знаю, моє колишнє кар’єрне життя, ув’язнене в чотирьох стінах, ніколи б не принесло мені такого задоволення».


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01' 2009

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: