Що за Новий рік без ялинки?!

Share on Facebook

yalynka

Незважаючи на холодну пору року, всі ми в очікуванні улюблених зимових свят. Прикрашена ялинка, подарунки, мандарини, шампанське – атрибути гарного свята та веселощів як для дітей, так і для дорослих, вони втілюють у собі «різдвяний дух», якого ми так чекаємо цілий рік.

Традиція прикрашати під Новий рік ялинку має глибоке коріння. Древні землероби вірили, що вічнозелені дерева сприятливо впливають на врожай. Особливо це було розвинуто в германських народів. Саме там і зародився звичай заносити в дім ялинкове гілля. Пізніше почали ставити в будинку цілу ялинку, прикрашати її й освітлювати свічками. В Російській імперії новорічну ялинку запровадив Петро I напередодні 1700 р. У теплих країнах замість ялинки прикрашають інші дерева: на Кубі – пальму, в Японії – бамбук, сосни, вишні, сливи.

А хто з нас хоча б раз задумувався, які дерева ми приносимо додому?

Більшість ялинок, вирощених за традиційними методами ведення сільського господарства, підлягають регулярній обробці пестицидами для боротьби з різними шкідниками. До того ж у ґрунт вносять різні хімічні мінеральні добрива, які негативно впливають як на стан здоров’я людини, так і на довкілля загалом. Залишки цих пестицидів потрапляють в організм, так само як і з харчових продуктів, які ми їмо. Наскільки вони небезпечні для здоров’я людини, можна лише здогадуватися.

Зазвичай, купуючи ялинку на базарі, ми гадки не маємо, звідки це дерево, чи можна його ставити в себе вдома. Адже її не помиєш, як, скажімо, помідор.

Та чи можливо прикрасити свій будинок і не дістати при цьому отруєння організму та запалення шкіри? Так, звісно! Адже органічні ялинки існують! Їх вирощують у спеціальних органічних ялинкових господарствах.

На жаль, у світі поки ще не так багато сертифікованих виробників органічних ялинок. Досить поширене вирощування їх у США та Великій Британії. Вже майже в кожному штаті США можна придбати такі ялинки, на які існує величезний попит.

Кертіс Б'юкенен, керівник ферми «Глен Ейр Трі Фарм» зі штату Північна Кароліна, вже 13 років не використовує пестицидів у своєму господарстві. Пан Б'юкенен разом зі своїм батьком вирощує органічні ялинки на двох гектарах землі. Нині в нього немає потреби боротися з бур’янами та шкідниками, оскільки трава та польові квіти в міжряддях між ялинками є природними антагоністами шкідливих комах.

Органічні дерева вирощують у відповідних умовах: висаджують у буферних зонах поблизу водних чи болотяних басейнів; ведуть суворий облік шкідників, хвороб і методів боротьби з ними; здійснюють аналіз ґрунту і за потреби дерев у поживних речовинах; а також фіксують методи боротьби з бур'янами.

Щороку сім’я Б'юкенен продає близько 200 дерев. Фермер розповідає, що вже має постійних клієнтів. Люди зазвичай щороку приїздять до нього за новою ялинкою, зауважуючи: «Лише Ваші ялинки найбезпечніші для наших дітей, адже вони надзвичайно реагують на будь-які хімікати».

Але можна ще більше допомогти природі та всьому людству, купуючи органічну новорічну ялинку в горщику із землею, яку ви можете висадити біля будинку одразу після Різдва. Ви й не помітите, як за кілька років поряд з вашим будинком з’явиться справжній ліс.

Органічні дерева зберігають структуру та родючість ґрунту, очищають повітря й разом з квітами забезпечуватимуть естетичну привабливість вашого подвір’я.

Отже, всі, хто шукає для своєї родини новорічну ялинку, має безліч варіантів. А який з них оберете Ви?


Інна Колесник 


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01-02 (05)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: