FiBL Швейцарія – більше 30 років досліджень в органічному сільському господарстві

Share on Facebook

 

Дослідний інститут органічного сільського господарства (ФіБЛ) був заснований у 1973 р. і знаходиться у місті Фрік (Швейцарія). Це світовий провідний інформаційний та документаційний центр органічного сільського господарства, де працюють більше 130 експертів. Тісні зв’язки між різними галузями дослідження та швидким перенесенням знань від дослідження до консультаційної роботи та сільськогосподарської практики є сильними сторонами ФіБЛ.

 

85За межами Швейцарії компетенція ФіБЛ також користується попитом. він залучений до багатьох міжнародних проектів – не лише у дослідженні, консультаціях та тренінгах, а також у розвитку співпраці. ФіБЛ впроваджує проекти співробітництва по всьому світу. Один із міжнародних проектів, який впроваджує ФіБЛ, є проект в Україні “Органічна сертифікація та розвиток органічного ринку в Україні”, що фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO).
Дослідження для сільськогосподарської практики
З часу заснування ФіБЛ працював над закладенням наукового фундаменту для органічного сільського господарства і менеджменту відповідних видів у тваринництві.
На працюючій фермі у м.Фрік особлива увага приділяється фруктам, виноградарству, рільництву, молочному тваринництву та бджолам. Крім того, численні проекти та програми збирання даних мають місце більш, ніж на 200 працюючих фермах по всій Швейцарії.
У Тервілі, біля Базелю, Швейцарія, довготривалі ДОК випробування, які почалися ще у 1978 р., все ще продовжуються. Вони порівнюють біодинамічне та органічне сільське господарство з традиційними системами. Це випробування дало велику кількість міжнародно визнаних доказів щодо екологічної вигоди органічного сільського господарства у порівняння з традиційним землеробством.
Консультації ФіБЛ: перенесення знань на господарство
У зв’язку зі своїми дослідженнями ФіБЛ надає консультаційні послуги, таким чином результати можуть швидко давати імпульс на практиці. Поруч із забезпеченням порадами індивідуальних ферм та груп, найбільш важливим консультаційним каналом є курси, щомісячний журнал “Bioaktuell”, веб-сайт www.bioaktuell.ch та технологічні буклети ФіБЛ. Кантони, ФіБЛ та приватні органічні організації тісно співпрацюють у межах альянсу органічних консультантів. Їхні офіси розташовані у ФіБЛ.
Публікації ФіБЛ: важливий інструмент для розповсюдження інформації
Медіа-служба ФіБЛ розміщає результати дослідного департаменту ФіБЛ у межах досяжності фермерів та інших людей, які активно цікавляться сільським господарством, і розповсюджують ці результати іншим працівникам. Багато публікацій ФіБЛ здійснено кількома мовами і деякі розповсюджуються у різні країни світу.
Проект ФіБЛ в Україні
На основі досвіду в інших проектах, що фінансувалися Швейцарським урядом в Румунії, Болгарії, Албанії, Лівані, Індії, тощо, Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань SECO вирішив у 2005 р. розпочати проект “Органічна сертифікація та розвиток органічного ринку в Україні”. Загальна мета проекту - сприяння зростанню українського органічного сектору та його інтеграції у світову торгівлю, в той же час зниження рівня бідності, особливо у сільській місцевості, шляхом надання заінтересованим сторонам по усій органічній продуктовій лінійці неупередженого доступу до нових ринкових можливостей.

 

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу  "ORGANIC UA" 04 (07)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: