ЄС збільшує імпорт органічних продуктів

Share on Facebook

 

eu_org_import

Імпорт органічних продуктів до країн ЄС стрімко зростає, оскільки внутрішнє виробництво вже не здатне задовольнити високий попит європейців на органічні продукти.

 

Вищий попит на органічну продукцію спостерігається у Західній Європі. Тоді як у країнах Центральної та Східної Європи швидше розвивається виробництво, ніж попит. Тому останніми роками активізувалася торгівля між країнами цих регіонів.

 

Більше 80% органічного ринку припадає на такі 4 країни ЄС, як Німеччина, Велика Британія, Франція та Італія. Проте і в цих державах ситуація нестабільна. Споживання органічних продуктів у Великій Британії впало до 13,6%. Рівень споживання у Німеччині залишається стабільним, тоді як у Італії та Франції спостерігається помітна активізація органічного ринку.

 

З точки зору виробництва, на органічне сільське господарство припадає 4,3% від загальної площі сільгоспугідь, що становить 7,7 млн га. Найбільшу частку органічних земель у Європі займає Іспанія (1,1 млн га), обігнавши Італію.

 

Незважаючи на наявність експортних ринків у Західній Європі, органічне виробництво у 12 країнах, які приєдналися до ЄС з 2004 р., може провалитися через низький рівень попиту всередині самих країн. А це може викликати деякі труднощі зі збутом продукції та підірвати стабільність цілого сектора.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 09 (10)' 2010

 


 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: