Перші органічні досягнення українців у Китаї

Share on Facebook

IMG_228916-18 травня 2019 року вперше в історії українські компанії – виробники та експортери органічної продукції презентували свої досягнення та можливості у Китайській Народній Республіці. Це відбувалося у Шанхаї на міжнародній виставці BIOFACH CHINA, де зусиллями Федерації органічного руху України та всіх українських учасників був організований Національний павільйон України.

Завдяки спільним злагодженим діям Федерації органічного руху України, ТОВ «Дедденс Агро», ТОВ «Ріттер Біо Агро», ПП «Галекс-Агро», ТОВ «Органік Мілк», ТОВ «Органічний м’ясний продукт», ТОВ «Оріль-Еко», ТОВ «Еко-Агро-Трейд», ТМ «ПАН ЕКО» та ФГ «Тізеш», на українському стенді впродовж всіх трьох днів виставки не припинявся потік гостей, потенційних партнерів. Згадані вітчизняні підприємства пропонували увазі численних зацікавлених відвідувачів органічні молочні та м’ясні продукти, цукор, крупи, борошно, соняшникову олію, гречку, інші зернові та бобові культури, а також гарбузове насіння, малину, полуницю, чорницю, журавлину й інші ягоди та продукцію з них, а також гриби, соки, напої та багато чого іншого, чим славиться земля українська. А ще на нашому стенді були додатково представлені вина ТМ «V.PETROV», а також кетчупи ТМ «Чумак», також сертифіковані згідно органічного регулювання Євросоюзу.

Крім згаданого, окремий стенд на виставці BIOFACH CHINA мало ТОВ «Укролія», що презентувало увазі китайських та інших відвідувачів органічну соняшникову олію під ТМ «Garna».

Відразу після офіційного відкриття виставки, Національний павільйон відвідав Консул України в Шанхаї Дмитро Пономаренко, який високо оцінив важливість перших кроків представників українського органічного руху на шляху до опанування стрімко зростаючого китайського ринку органічних продуктів.

Під час роботи виставки від імені всієї української делегації Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов на знак поваги подарував співорганізатору виставки, керуючому директору NurembergMesse China Даррену Гуо унікальну тарілку, що символізує українсько-китайську дружбу і яка була виготовлена спеціально для цієї важливої події неперевершеною українською художницею Олесею Вакуленко з Харкова.

Українську експозицію відвідали також виконавчий директор BIOFACH International Маркус Рітц, Віце-Президент IFOAM International Дженіфер Чанг, Президент IFOAM Asia Джоу Джейанг, а також тисячі інших відвідувачів (державних службовців, переробників, торгівців, дослідників, студентів, представників торгових мереж та ін.), з вуст значної частини яких лунали схвальні відгуки.

Тому закономірно, хоч і неочікувано, однак все ж дуже приємно для української органічної команди було дізнатися на вечірній урочистій церемонії, що Український Павільйон, організований Федерацією органічного руху України спільно з найкращими органічними виробниками/експортерами держави, одноголосно було визнано організаторами «НАЙКРАЩИМ» на міжнародній виставці «BIOFACH CHINA – 2019». Високі нагороди (кришталевий приз та почесний диплом) з рук виконавчого директора BIOFACH International Маркуса Рітца з гордістю отримав Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов.

У рамках виставки проходила Конференція «Розвиток міжнародного ринку органічних продуктів», яка зібрала близько 300 учасників як з Китаю, так і з інших країн. Численні доповідачі наголошували на високих темпах зростання споживання органічних продуктів в КНР, де лише впродовж 2017 року було спожито органічної продукції на понад 7,6 млрд.Євро, що на 29,6 % більше, ніж роком раніше, а це найбільші темпи зростання споживання органічних продуктів у світі! Ця азійська держава продовжує диверсифікувати свій імпорт, відкрита до співпраці з іншими країнами і тому доповідь Євгена Милованова «Перспективи українсько-китайської співпраці в органічній сфері» викликала жвавий інтерес присутніх. Китайські партнери, зокрема, схвально, з ентузіазмом сприйняли повідомлення про те, що в Києві вже пройшов семінар щодо порядку органічної сертифікації за китайськими стандартами і влітку поточного року подібна сертифікація розпочинається в кількох областях України.

Всі українські учасники повернулися додому сповнені ентузіазму, хоча і з усвідомленням того, що необхідно зробити ще дуже багато, аби стати повноцінними гравцями на китайському органічному ринку. Перш за все, необхідно пройти сертифікацію, передбачену органічними стандартами Китаю. Перші вітчизняні підприємства готуються до китайських інспекцій вже найближчими тижнями. А тим часом Федерація органічного руху України веде переговори з організаторами щодо збільшення площі українського павільйону на BIOFACH CHINA у 2020 році.
IMG_2289
IMG_2253
IMG_2259
IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259

IMG_2259
IMG_3086
IMG_3095
IMG_3097

Коментарі (1)
1Четвер, 19 вересня 2019, 11:17
cjyfku
jrk

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: