У Киргизстані розглянули Органічний Закон

Share on Facebook

00001parliament3 грудня 2018 р. у Жогорку Кенеш Киргизстану (однопалатному парламенті, законодавчому органі держави) вчергове розглядався проект закону "Про органічне сільскогосподарське виробництво Киргизької Республіки". 

У цей день Комітет з питань аграрної політики, водних ресурсів, екології і регіонального розвитку Жогорку Кенеша Киргизстану схвалив вищезгаданий проект у другому читанні. 

Як повідомляє ORGANIC UA, під час представлення законопроекту міністр сільського господарства, харчової промисловості та меліорації КР Нурбек Мурашев наголосив, що документ спрямований на визначення правових основ виробництва органічної сільськогосподарської продукції, її сертифікацію, регулювання відносин, які виникають у сфері виробництва органічної сільськогосподарської продукції, з метою створення умов для розвитку внутрішнього ринку органічної сільськогосподарської продукції, задоволення потреб населення Киргизької Республіки в органічній сільськогосподарській продукції, а також збільшення її експорту. 

Зокрема, статтями 4-7 Закону визначені види органічної сільськогосподарської продукції, умови переходу до органічного ведення сільського господарства, вимоги до виробництва органічної сільськогосподарської продукції та порядок сертифікації органічного сільськогосподарського виробництва. 

У статтях 10-12 законопроекту вказані вимоги до маркування органічної сільськогосподарської продукції та визначено напрями можливої державної підтримки виробників органічної сільськогосподарської продукції, а також інформаційне забезпечення виробників і виробництва органічної сільськогосподарської продукції. 

При обговоренні документу з доповіддю виступив також директор Федерації Органічного Руху "Bio-KG" Іскендер Айдаралієв, який акцентував увагу присутніх депутатів на нагальності прийняття органічного законодавства у цій центрально-азійській республіці. 

Органічний рух у Киргизстані активно розвивається понад 10 років. За цей час там неодноразово лунали заяви офіційних осіб щодо необхідності та доречності переведення всього сільського господарства країни на органічні методи господарювання.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: