Бєларусь прийняла закон про виробництво та обіг органічної продукції

Share on Facebook

Lukashenko19 листопада 2018 р. Президент Республіки Бєларусь Олександр Лукашенко підписав Закон № 144-З «Про виробництво та обіг органічної продукції».

Прийнятий документ став результатом тривалої роботи державних органів, вчених, громадських організацій та залучених експертів, в т.ч. українських.

Ст. 14 закону передбачається, що при виробництві органічної продукції необхідно:

використовувати органічні добрива рослинного і (або) тваринного походження, органічні засоби для поліпшення ґрунту, насіння, отримані в результаті виробництва органічної продукції, а також фізичні і механічні методи боротьби з шкідниками рослин та (або) рослинної продукції, хворобами рослин і бур'янами

У цьому законі, зокрема, зроблено визначення:

органічна продукція - продукти тваринного і рослинного походження, призначені для вживання людиною в їжу, використання в якості корму для тварин, насіння, отримані в результаті виробництва органічної продукції.

виробництво органічної продукції - процес виробництва, в т.ч. переробка, продуктів тваринного і рослинного походження, призначених для споживання людиною в їжу, використання в якості корму для тварин, насіння, з дотриманням вимог до процесів виробництва органічної продукції, встановлених цим Законом, тенхнічними нормативними правовими актами, міжнародними договорами Республіки Бєларусь, а також міжнародно-правовими актами, що складають право «Євразійського економічного союзу».

Документом передбачено обов'язкове відділення органічної продукції від неорганічної на всіх етапах виробництва. Крім цього, вводиться добровільна сертифікація органічної продукції на відповідність державних стандартів країни і технічним кодексам.

ORGANIC UA повідомляє, що цим законом (ст.18) передбачається фінансування виробництва та обігу органічної продукції здійснювати за рахунок коштів виробників органічної продукції, а також за рахунок коштів республіканського і місцевих бюджетів в рамках виконання державних програм, в т.ч. тих, які містять підпрограми в області виробництва і обігу органічної продукції, і інших джерел, не заборонених законодавством.

15 листопада 2018 р. згаданий правовий акт було зареєстровано в Національному реєстрі правових актів Республіки Бєларусь.  Основні положення закону набудуть чинності через рік після офіційного його опублікування.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: