Вірменія: з Законом

Share on Facebook

georgy_logo


У Вірменії після вступу у силу закону «Про органічне сільське господарство» у травні 2008 р., органічні продукти будуть підлягати строгому контролю якості.

Заступник міністра сільського господарства Самвел Аветісян звертає увагу, що майже 40 дрібних фермерів та виробників займаються органічним фермерством без будь-якої сертифікації. «На полицях магазинів ви можете побачити продукти з маркуванням «био», проте не всі з них юридично сертифіковані», - пояснює він.

Авенісян також зазначає, що проведення процесу сертифікації компанієї Ecoglobe, ліцензованою DAP Company (Німеччина) дозволить вітчизняним компаніям отримати сертифікат, який визнається операторами органічного ринку ЄС.

«Органічне виробництво – важливе поле для діяльності країни, враховуючи обмеженість земельних ресурсів та засоби комунікації», - наголошує Аветісян.

Він також підкреслює, що обмежене використання мінеральних добрив та хімікатів на земельних ділянках Вірменії є дуже позитивним аспектом для розвитку органічного виробництва. «У 1980-х рр. щорічно використовувалося 350 тис. тон мінеральних добрив. Нині ми експортуємо 30-35 тис. тон мінеральних добрив або 30 кг/га замість колишніх 200 кг/га», - наводить приклад заступник міністра.

Він говорить, що землі у гірських районах, а також сільськогосподарські землі у районах Shirak, Syunik та Lori є найбільш придатними для ведення органічного сільського господарства.

Аветісян також відзначив потребу перейняти досвід европейських країн, поєднуючи розвиток органічного виробництва та сільського туризму. «Міністерство вже давно займається розвитком сільського туризму, проте досі не було досягнуто значного успіху у даному секторі – перш за все ми повинні відкрити світу нашу культуру обслуговування», - говорить представник міністерства.

Нуне Дарбінян, генеральний директор компанії Ecoglobe, оголосила про намір компанії проводити навчальні треніги у супермаркетах для продавців-консультантів з метою покращити систему менеджменту органічного продовольства. «Такі заходи дозволять уникати порушень та тримати на полицях супермаркетів лише сертифіковані вітчизняні товари», - пояснює пані Дарбінян.

Закон «Про органічне сільське господарство» - частина державної стратегії розвитку сільського господарства Вірменії. Уряд країни вважає дуже важливим розвиток органісного сектору у Вірменії. Закон передбачає норми регулювання ведення органічного сільського господарства, проведення експортних та імпортних операцій, маркетингу та сертифікації.

 

 

http://www.arka.am/ 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 01' 2009

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: