Органік і в Росії

Share on Facebook

 

26 квітня 2013 р. у Москві в рамках міжнародної виставки «ЕкоГородЕкспо 2013» пройшла Всеросійська конференція «Органічне сільське господарство - нова економіка російського села».


543Учасниками конференции стали агрегатори і провідні виробники органічної продукції в Росії, представники регіональних органів влади, депутати Держдуми Росії, Громадські організації.Метою конференції була консолідація учасників ринку, всебічне обговорення підготовлюваного законопроекту про виробництво органічної сільськогосподарської продукції, техрегламенту на органічну сільськогосподарську продукцію, введення на території Російської Федерації єдиного стандарту органічної продукції, що відповідав би вимогам міжнародного ринку.

 У ході конференції були порушені питання мікро-та макроекономічної, соціальної та екологічної доцільності розвитку в Росії даного напрямку в умовах СОТ і навіть в рамках Митного союзу, етапи та необхідні кроки для переходу на технології ведення органічного сільського господарства. Було проаналізовано та виділено найбільш перспективні товарні групи органічної продукції, а також розглянуті питання сертифікації та витіснення з ринку контрафактної продукції. Було зроблено спробу складання двох документів: 1. аргументації на підтримку органічного сільського господарства,2. проекту документа, який внесе ясність - що таке «фермерська», «еко», «біо», «натуральна», «органічна» продукція. Вважається, що це сприятиме запровадженню єдиного понятійного апарату в сфері виробництва органічної сільськогосподарської продукції.Обидва документи будуть направлені в Уряд РФ, Міністерство сільського господарства РФ, в регіональні міністерства та відомства.

Зараз Міністерство сільського господарства РФ готує законопроект про органічну сільськогосподарську продукцію. Він уже пройшов перший етап міжвідомчих узгоджень.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: