Німецькі вчені розкрили секрет залежності від чіпсів

Share on Facebook

 

Співробітники університету Ерлангена-Нюрнберга в Німеччині з’ясували причину пристрасті деяких людей до шоколаду і чіпсів. Як з’ясувалося, справа зовсім не в жадібності, а в гедоністичній гіперфагії.

 

539

За словами автора дослідження Тобіаса Коха, цей термін означає поїдання для задоволення, а не утамування почуття голоду. «Гедоністична гіперфагія може виникнути в будь-якому віці і на певному етапі перейти в хронічну форму, а в результаті людина стикається з надмірною вагою і ожирінням», - пояснює Кох.

У ході роботи команда вчених сканувала мозок щурів, коли вони їли чіпси, порошкоподібну суміш з жирів і вуглеводів або звичайну їжу в гранулах. Гризунам більше подобалися чіпси, незважаючи на те, що суміш з жирів і вуглеводів містила аналогічну кількість калорій. Звичайна їжа не викликала інтересу у щурів. «Вплив чіпсів на мозкову активність і харчову поведінку можна лише частково пояснити жирами і вуглеводами, що містяться в них. Швидше за все, в чіпсах є щось ще, що викликає непереборне бажання їх з'їсти », - каже Кох.

Фахівці відзначають, що їжа, багата жирами і вуглеводами, активізує центр задоволення в мозку, стимулюючи бажання споживати калорійні продукти. Результати сканування показали, що центри задоволення і залежності у щурів були найбільш активні, коли вони їли чіпси.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: