Люди-сови бадьоріші та витриваліші за жайворонків

Share on Facebook

 

Відома приказка свідчить: «хто рано встає, тому Бог дає». Але дослідники прийшли до висновку, що це не так. За твердженням фахівців, саме люди-сови виявляються у виграші.

 

497

Вчені встановили, що люди, які пізно лягають спати, менше втомлюються протягом дня. Фахівці перевірили людей-сов і жайворонків на уважність і швидкість реакції. У ході експерименту чоловіки і жінки лягали спати і вставали в звичний для них час. Люди-жайворонки вставали на чотири години раніше сов.

Всі учасники експерименту виконували одні й ті ж завдання, відразу ж після того, як прокидалися. Їхній робочий день тривав 10 годин. Виявилося, до кінця дня тільки сови виглядали свіжими і бадьорими і швидше справлялися із завданнями.

Незважаючи на те, що люди-жайворонки спали таку ж кількість часу, що і сови, вони відчували себе сонними, а скринінг мозку показав, що швидкість реакції сповільнена, увага ослаблена.

Результати попередніх тестів показали, що звичка прокидатися рано чи пізно закладена в нас генетично і регулюється генами.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: