Перша Міжнародна конференція IFOAM

Share on Facebook

mexico


25-28 серпня 2009 р. у м. Санта-Фе, штат Нью-Мексико (США), відбулася Перша Міжнародна конференція IFOAM «Диверсифікація органічного тваринництва та рослинництва», інформаційним спонсором якої була Федерація органічного руху України.

 

На сьогодні дуже необхідною є підтримка сталого розвитку нових успішних малозатратних видів тварин. Ця ідея насамперед актуалізується в умовах ненадійної продовольчої безпеки у майбутньому внаслідок кліматичних змін, що є суттєвою загрозою життєздатності мільйонів людей.

 

У конференції взяли участь виробники, переробники, трейдери, ринкові експерти, представники провідних органічних компаній світу, консультанти та інші зацікавлені особи.

 

«Тваринництво для органічного сільського господарства та збереження традиційних видів рослин та порід тварин є фундаментальним для розвитку генетичної бази незалежного сільського господарства. Це господарство здатне виробляти продукти харчування для кожного в скрутний час продовольчої кризи, кліматичних змін та піку видобутку нафти», – відзначив Мігель Алтієрі, один із основних доповідачів конференції. Він виступив із доповіддю «Тваринництво на шляху до незалежного та життєздатного сільського господарства».

 

У зв’язку з необхідністю збереження та розвитку агробіорізноманіття як рослинних, так і тваринних генетичних ресурсів, органічне сільське господарство вже вкотре доводить, що є вагомою альтернативою генній інженерії. Успішне органічне тваринництво – основа всього органічного сільського господарства.

 

Організатори конференції намагалися заохотити до спілкування фермерів і представників торгівельної сфери, науковців і практиків, професійних фермерів і власників присадибних ділянок з метою обміну досвідом та обговорення перспектив органічного тваринництва. Незважаючи на те, що у технічних аспектах досить часто спостерігалися кардинальні відмінності, кожен учасник надихав іншого на розвиток і використання успішних стратегій.

 

Конференція стала чудовою нагодою у відродженні традиційних знань з усього світу та їх поєднанні з сучасними міжнародними дослідженнями в органічному секторі. Завдяки об’єднанню традиційних знань та новітніх технологій органічного тваринництва учасники здобували міжкультурний досвід і важливі знання, що були пронесені через століття задля збереження добробуту суспільства.

 

Учасники конференції відвідали низку цікавих, пізнавальних екскурсій до місцевих органічних господарств, на практиці побачивши технології вирощування овочів та фруктів. Усі бажаючі мали можливість освоїти методику вирощування бізонів, а також відвідати великий суботній фермерський ринок.

 

www.ifoam.org

 

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 02' 2009

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: