Невже росіяни виженуть Макдональдс?

Share on Facebook

 
Говорячи про можливості економічної співпраці з Росією, все частіше ми, на жаль, згадуємо про її сирні війни з Україною, про заборону ввезення на територію РФ вина з Грузії та Молдови, про обмеження росіянами імпорту продовольства з Білорусії. Тепер меч північного сусіда замахнувся на один з американських символів - McDonald’s.


96Мінздравсоцрозвитку спільно з Роспотребнадзором у 2011 р. провели понад 700 перевірок в мережі ресторанів McDonald’s і прийшли до висновку, що фастфуд несе непоправну шкоду здоров’ю росіян і йому більше не місце в цій країні, де нібито є своя національна кухня. Крім того, чиновники запевняють, що в мережі швидкого харчування рідко дотримуються санітарних норм, порушуються терміни зберігання продуктів і технологія приготування страв.

«Ми давно уважно слідкуємо за мережею швидкого харчування McDonald’s, — розповіли журналісту FogNews в Роспотребнадзорі, — виписували штрафи, робили приписи, вимагали дотримуватись встановлених законом норм, але виконання вимог у 6 випадках з 10 так і лишились на папері. Неодноразово нашим фахівцям пропонували хабарі, погрожували расправой, якщо не дозволимо продовжити працювати. У 2010 р. до вивчення проблеми ресторанів швидкого харчування було залучено Мінздравсоцрозвитку. Майже два роки ми розрізнено займались вивченням існуючої проблеми, а в минулому році зусилля об’єднали. На початку березня 2012 р. ми постановили, що мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s в існуючому вигляді не може більше працювати на території Російської Федерації».

Таким чином, доля McDonald’s, за словами чиновників, уже вирішена: компанії дали 9 місяців на те, щоб повністю завершити роботу, вивезти устаткування, звільнити співробітників и соблюсти всі юридичні формальності. 15 березня 2012 р. юристи McDonald’s подали иск на Мінздравсоцрозвитку та Роспотребнадзор, сподіваючись, звісно, на свою перемогу. Однак навіть якщо це трапиться, мережу швидкого харчування все одно з часом прагнуть ліквідувати. Юристи Роспотребнадзору упевнені, що McDonald’s справу програють, так як, за їх словами, надто багато порушень роблять працівники.

19 березня 2012 р. до Москви прилітали американські представники McDonald’s в надії уладить все формальності і повернути собі право продовжувати роботу в Росії. Судячи за повідомленями в американській пресі, сторонам не вдалось досягти мирної угоди: Росія наполягає на закритті McDonald’s ніби-то у зв’язку із шкодою для здоров’я громадян, що несе фастфуд.

Закриттю також підлягають всі вуличні генделики, що торгують шаурмою, млинцями з начинкою та курями-гриль. Правда, це не означає, що вищезазначені страви щезнуть зовсім: їх можна буде готувати лише в закритих приміщеннях. З 1 вересня 2012 р. право випускати таку продукцію отримають лише спеціалізовані стаціонарні точки, устатковані водопроводами та каналізацією, з площею приміщення не менше 12 кв.м.

 

Московські чиновники не зважають, що за 20 років компанія McDonald’s пишається, що, їй вдалось значно просунутись в галузі захисту навколишнього середовища.

На вторинну переробку McDonald’s у Росії направляє:

- більше 300 000 тон жиру (на виробництві встановлено спеціальні жироуловлювачі);

- більше 350 000 тон картону;

- більше 0,5 тони ламп.

Близько 20% пакувального матеріалу виробляється з вторсировини.

І хоч, на відміну від закладів McDonald's в США та Великій Британії, в Росії ще далеко до того, щоб пропонувати органічну каву та молоко, однак на харчопереробному та розподільчому центрі (Маккомплекс) введено ряд заходів, контролюючих стан навколишнього середовища:

- паспортизація джерел відходів, узгоджена з Комітетом по природокористуванню;

- утилізація люмінісцентних ламп;

- паспортизація джерел викидів в атмосферу. Завдяки новим технологіям і якісному устаткуванню рівень шкідливих викидів в атмосферу на Маккомплексі знаходиться на мінімальному рівні;

- для транспорту, що розвозить продукцію по ресторанам, оптимізуються маршрути з метою скорочення викидів вихлопних газів в атмосферу;

- транспортні засоби обираються лише з двигунами, що відповідають не лише стандартам РФ, але і ЄС.

 

Подейкують, що, прикриваючись за ідеями боротьби за якість та здоров’я  народу, московські чиновники виконують замовлення по зачистці території від гіганта фастфуду, щоб легший вхід на це поле його конкурентів.

 

В той же час McDonald’s особливо не переймається - 20 березня прес-служба губернатора Новосибірської обл. Василя Юрченко повідомила про його зустріч з віце-президентом компанії по розвитку в Росії Віктором Ейдеміллером, на якій обговорювались питання створення в регіоні «логістичного центру, виробничого комплексу і мережі ресторанів, в т.ч. у форматі кав’ярень «МакКафе». В наступні дні аналогічні зустрічі відбулись в  Томську, Барнаулі. Ставлячи за мету протягом найближчих двох років відкрити східніще Уралу принаймні 15 -20 своїх закладів, вже у травні плануються переговори в Кемерово та Новокузнецьку. То ж McDonald’s «приростає Сибіром» і Москва американцям не завадить?

Коментарі (1)
1Середа, 14 листопада 2012, 22:19
MacGovno
Как можно быстрее нужно вытряхнуть всё американское дерьмо наружу. Это абсолютно правильно. Я только за обеими руками. Много лет подряд не хожу в этот отстойник...

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: