Який «органік» у Китаї є органічним?

Share on Facebook

 

Органічні продукти знайшли своє місце на полицях супермаркетів Китаю, оскільки споживачі почали надавати перевагу «зеленим» продуктам після багатьох продовольчих скандалів на китайському ринку.


96Проте переважна більшість населення країни має все ще розмите уявлення про органічні товари: часто єдину відмінність між органічними продуктами та їх конвенційними аналогами вони вбачають у сертифікаційних логотипах та високій різниці в ціні.

За даними розслідувань китайської інформагенції «Синьхуа» чимало органічних продуктів на ринку Китаю насправді є псевдоорганічними. Журналісти виявили, що «органічний» сертифікат на продукцію можна отримати за кілька тисяч доларів, навіть якщо продукти харчування і не відповідають вимогам сертифікаційного процесу. Деякі фірми називають себе сертифікаційними центрами (хоч і не мають відповідної міжнародної акредитації), зважаючи на слабкі сторони китайського законодавства. Ці компанії вирішили скористатися високим попитом на органічні продукти та швидко заробити легкі гроші. «Такі сертифікаційні органи роздають органічні сертифікати хаотично та самовільно, – розповідає Лю Ган, досвідчений брокер із продажу, переробки та пакування органічної продукції. – У пошуковій системі «Baidu» (китайський аналог «Google») можна знайти пропозиції від консалтингових агенцій про послуги інспекції сільськогосподарської продукції та надання «органічного» сертифіката за короткі терміни».

Такі «сертифікаційні» органи не обмежуються пошуком клієнтів лише через мережу Інтернет. Власник органічної ферми з провінції Шаньдун розповідає, що з того моменту, як він отримав органічний сертифікат від відомого у світі сертифікаційного органу та потрапив до бази даних, йому постійно докучають телефонні дзвінки від псевдосертифікаційних компаній. Вони пропонують послуги видачі органічного сертифіката на овочі, які не пройшли офіційну сертифікацію, у місячний термін. Не завжди відрізняються добропорядністю і самі фермери: є випадки, коли сертифіковані органічні фермери продовжували застосовувати синтетичні добрива та пестициди у своїй діяльності.

Зважаючи на такий скандал, тепер уже в органічному секторі, чиновники Китаю визнали, що країні не вистачає комплексного механізму для регулювання своєї органічної індустрії у зв’язку з тим, що різні урядові відомства беруть участь у виробництві та розподілі органічних продуктів харчування, тому часто буває незрозуміло, хто саме несе відповідальність за конкретний процес виробництва. У спробі посилити правила сертифікації органи органічної сертифікації зобов’язали шифрувати кожен органічний сертифікат унікальним кодом, аби забезпечити прозорий канал руху продукції від виробника до споживача через конкретний сертифікаційний орган. Нині на ринку Китаю працюють 24 відомі сертифікаційні органи. У разі виявлення порушення процесу сертифікації конкретні сертифікаційні компанії будуть позбавлені права працювати на китайському ринку.

 

Цю та інші статті читайте на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 11-12 (21)' 2011

Коментарі (1)
1Субота, 28 січня 2012, 19:37
Кирилл
Отечественные псевдо-органики также берут все худшее у китайцев. также начались фальсификации. Сегодня в Мегамаркете видел очередные примеры фальшивых молочных органических продуктов. Призываю никакой "органической" молочки не покупать! К сожалению, в Украине это все пока, почти без исключения, - опасные подделки с высокими ценами.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: