29 грудня святкуємо Міжнародний день біорізноманіття

Share on Facebook

 

Міжнародний день біорізноманіття, починаючи з 29 грудня 1995 р., відзначають щороку відповідно до рішення 49 сесії Генеральної Асамблеї ООН на честь набуття чинності Конвенції про біологічне різноманіття від 29 грудня 1993 р.


17

Нині учасниками Конвенції про біорізноманіття є 193 країни світу, які взяли на себе зобов’язання прагнути досягнення таких цілей, як збереження біорізноманіття, стале використання компонентів біорізноманіття, спільне одержання на справедливій і рівній основі вигод, пов’язаних із використанням природних ресурсів.

Україна ратифікувала цю Конвенцію у 1994 р., долучившись до світової спільноти задля спільної боротьби з вимиранням окремих представників фауни і флори.

У грудні 2000 р. Генеральна Асамблея ООН визначила новий день проведення свята – 22 травня. Таке рішення пов’язане з забезпеченням зручностей для більшості країн у проведенні різноманітних святкувань із цього приводу, адже грудень для них досить насичений релігійними та іншими святами.

Офіційна тема Міжнародного дня біорізноманіття 2010 – «Біорізноманіття для сталого розвитку». Основною і найбільш важливою метою проведення цього свята є необхідність підвищення громадської та політичної поінформованості на національних та міжнародному рівнях про значення екосистем та біорізноманіття для добробуту людини.

Хоча нині весь світ відзначає це свято у травні, ми вважаємо, що корисно згадувати про такі важливі питання і напередодні Нового року, 29 грудня, окреслюючи собі план дій на наступний рік.

 

Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках журналу "ORGANIC UA" 12 (13)' 2010

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: