Китайці відмовилися від паличок для їжі, щоб зберегти ліс

Share on Facebook

 

Китайські регіони готові відмовитися від одноразових дерев’яних паличок для їжі, які вважаються гігієнічними, заради збереження навколишнього середовища, пише газета «Чайна Дейлі».


451

Розпорядженням влади провінції Шеньсі, починаючи з 1 грудня, використання одноразових паличок заборонено в місцях громадського харчування всього регіону, передає УНН. Згідно з постановою, яку цитує видання, його автори вважають, що заборона на використання одноразових дерев’яних паличок для їжі дозволить зберегти багато кубометрів лісу. За порушення нового правила власникам ресторанів і кафе загрожує спочатку догана, а потім штраф, максимальний розмір якого встановлений на рівні 2 тисяч юанів (320 доларів).

Щодня в Китаї витрачаються мільйони пар одноразових дерев’яних паличок: саме вони подаються у дешевих ресторанах швидкого харчування, їдальнях, а у випадку, якщо клієнт дуже гидливий, одноразовий прилад можуть запропонувати і в ресторані досить високого рівня.

Саме питання гігієни, як зазначає «Чайна Дейлі», з введенням нового правила може стати в місцях громадського харчування провінції особливо гостро. Власники маленьких ресторанів, які продають гарячу їжу за кілька юанів, вважають невигідним купувати спеціальні апарати для стерилізації столових приборів.

«Сто пар одноразових паличок обходяться мені в три юаня (50 центів) і не доводиться платити комусь за їх миття», — цитує видання слова власника однієї з крамниць в адміністративному центрі провінції місті Сіань. При цьому санітарна обробка в електричному апараті буде обходитися власникові маленького ресторану додатково мінімум в 200 юанів (32 долари) на місяць.

Шеньсі стала першою провінцією, яка офіційно оголосила заборону на одноразовий столовий прибор, незамінний в побуті жителів Піднебесної. Про те, чи послідують її прикладу інші регіони, поки невідомо.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: