Податок на чипси започаткували в Угорщині

Share on Facebook

 

1 вересня 2011 р. в Угорщині вступив у силу новий закон, який передбачає сплату податку на виробництво занадто солодких та солоних продуктів харчування, зокрема чипсів, сухариків, солоного печива, солодких газованих вод, енергетичних напоїв тощо.


чіпси

За словами прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, основною метою введення нового податку є турбота про здоров’я мешканців країни і боротьба із зайвою вагою. В уряді розраховують, що завдяки нововведенню угорці скоротять споживання газованих і енергетичних напоїв, чипсів, печива і шоколаду, а виробники почнуть зменшувати вміст солі та цукру у своїх продуктах.

На думку Міністерства аграрного виробництва, прийнятий закон дасть поштовх до розвитку органічного виробництва популярних продуктів харчування, зокрема овочів та фруктів. Урядовці сподіваються, що з новим законом вони додатково отримають до державної скарбниці близько 74 млн євро щороку, які й підуть на розвиток органічного сектора, підвищуючи безпеку та якість продуктів харчування.

Закон поширюється на 5 груп продуктів харчування. Відтепер оподатковуються освіжаючі напої з підвищеним вмістом цукру (0,20 грн/л), енергетичні напої з підвищеним вмістом кофеїну (9,8 грн/л), розфасовані солодощі (3,93 грн/кг), чипси, солоні пряники, сухарики, спеції (7,87 грн/кг).

Податком не обкладаються дитяче харчування, кетчуп, гірчиця і спеції, вміст солі в яких не перевищує 15 г/кг, а також такі традиційні угорські продукти, як салямі та сосиски.


Цю та інші статті Ви можете знайти на сторінках Всеукраїнського органік журналу "ORGANIC UA" 10 (20)' 2011

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: