У Мюнхені вже створили «народне» електроавто

Share on Facebook

 


Науковці Технічного університету Мюнхена поставили перед собою амбітну мету: розробити електромобіль, який би кардинально відрізнявся від попередників – ефективністю і доступною ціною. І їм, судячи з усього, це вдалося.


екокар
Штефан Фукс не приховує: тут усе ще покрито таємницею. І все ж таки науковий співробітник Технічного університету Мюнхена наважився відкрити перед нами двері конструкторського бюро кафедри автомобільної техніки. Величезний цех розділений на два рівня. Внизу вишукувалися вряд автомобілі, підключені до вимірювальних приладів. На горі привертає до себе увагу лише один об'єкт. Зелене поліетиленове покриття захищає його від сторонніх поглядів.
Перед тим як дещо підняти завісу таємничості керівник проекту зі створення електромобіля MUTE зауважив, що робить для нас виняток, і попередив: «Фотографувати заборонено!» От уже півтора року майже 200 науковців з 20 різних кафедр працюють над електромобілем майбутнього. Під поліетиленом сховано результат їхньої праці, точніше: модель авто в натуральну величину. Роботу над справжнім прототипом група науковців завершує в іншому місці, яке тримається в секреті.
Долання дитячих хвороб
Представлена ж нам модель нагадує невеличке спортивне авто з довгим капотом й короткою похилою задньою частиною. «Аби створити електромобіль, недостатньо із звичайного авто викрутити двигун внутрішнього згоряння, замінивши його електродвигуном, – пояснює Штефан Фукс. – Тут потрібні спеціальні розробки». Тільки так, на його думку, можна подолати дитячі хвороби електромобільності: занадто високу ціну, замалу ефективність, ненадійність.
Мюнхенські науковці спочатку вирішили визначити кому й для чого взагалі потрібен електромобіль. Типовий міський житель використовує своє авто, як правило, для подорожей на короткі відстані. Часто авто їздить напівпорожнім і без багажу. Майбутнім водіям MUTE, однак, не доведеться йти на великі компроміси: авто має достатньо місця для двох осіб і двох великих валіз. Цього цілком достатньо для поїздок на короткі й середні відстані, переконаний Штефан Фукс. За його словами, більшість машин на 98 відсотків використовується саме з такою метою.
"Дієта" для схуднення
Це означає, що для підвищення ефективності потрібно зовсім інакше й конструювати авто – інакше, ніж це роблять досі автомобілебудівники. «Ми спробували радикально зменшити вагу машини, обмеживши її функції тим, що справді потрібно», - наголошує Штефан Фукс. Так дослідникам з мюнхенського технічного університету вдалося створити авто вагою лише в 500 кілограмів. Для порівняння: авто традиційних виробників часто важать понад тонну.
За комфорт і безпеку майбутнього електромобіля відповідає співкерівник проекту Штефан Матц. Його завдання полягає в тому, аби зробити авто якомога стрункішим, але максимально безпечним. Для цього використовуються високотехнологічні легкі конструкції. Приклад – сидіння. «Оскільки це авто розраховано на короткі поїздки, то й сидіння повинно забезпечувати зручність упродовж не п'яти - шести годин, а лише максимально двох годин. Отже, воно не повинно бути таким м'яким. Це дає змогу зменшити вагу», - каже Штефан Матц.
Доведеться змінювати звички
А чим легше авто, тим меншої акумуляторної батареї воно потребує, додає його колега Штефан Фукс. Це, в свою чергу, допомагає радикально зменшити вартість машини. «Ми хочемо продемонструвати, що електромобільність є доступним для всіх клієнтів і не означає якихось супердорогих авто», - додає Штефан Фукс. За його словами, MUTE працює на акумуляторних батареях на кшталт тих, що стоять і в ноутбуках.
Необхідна техніка вже створена, не без гордощів зауважує Штефан Матц, тепер потрібно, щоб люди призвичаїлися до електромобільності. Це означає, що в майбутньому, можливо, доведеться відмовитися від власного авто, яке здатне виконати будь-яку забаганку свого власника. «Для долання великих відстаней можна взяти й звичайну машину напрокат, а для коротких – користуватися громадським транспортом або їздити на авто на кшталт MUTE», - розмірковує Матц.
До речі, з ціни на свій електромобіль мюнхенські науковці секрету не роблять. У разі налагодження серійного виробництва MUTE це авто коштуватиме не більше, ніж сьогодні малолітражка. Прототип нового електромобіля, який має всі шанси стати народним авто, можна буде побачити під час цьогорічного Міжнародного автосалону у Франкфурті-на-Майні.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: