Полтавські лікарі: отруїтися енергетичним напоєм реально

Share on Facebook

 

Нині серед  молоді користуються попитом різноманітні енергетичні напої.


Полтавські лікарі, отруєння енергетиками

Проте, вживаючи їх, далеко не кожен розуміє імовірних негативних наслідків. Вживання такої рідини допомагає отримати додаткову енергію та бути активнішими. Випиваючи «енергетик», не хочеться спати, то ж можна гуляти всю ніч, наприклад, у клубі.

Але зайва доза енергетичного напою може викликати отруєння.

— Енергетичні напої не вміщують наркотичних речовин, — розповідає Ігор Мацицький, головний лікар Полтавського обласного наркодиспансеру. — Такий напій, за результатом після вживання,  схожий на дуже міцний чай чи каву, оскільки містить речовини стимулюючої дії.  Отруїтися таким напоєм можна у випадку передозування. Але протягом своєї робочої практики я таких випадків не заставав. Можливо таке і буває, але ж люди не завжди звертаються за допомогою до лікаря. Сказати саме від якої кількості випитих бляшанок енергетичного напою реально отруїтися  - не можу. Адже це залежить від індивідуальності людського організму. Так, наприклад, якщо людина яка ніколи не вживала кави та чаю, важить 40 кілограм, то  вона може і від однієї бляшанки отримати отруєння. При постійному вживанні енергетичного напою заради підняття настрою – теж можуть виникнути негативні наслідки. Оскільки, наприклад хтось постійно вживає цей напій. А одного разу його не стало в магазині – то настрій цієї особи так просто вже не підніметься.

Офіційно зафіксованих випадків отруєння від енергетичних напоїв в полтавських підлітків не було. Проте лікарі міста не відкидають варіанту, що у випадках отруєння алкоголем дітей, можливо, було одночасне вживання алкоголю та «енергетиків».

— До нашого закладу поступають діти з випадками отруєння алкоголем, — повідомив Володимир Саричев, завідуючий відділом анестезіології та інтенсивної терапії Полтавської міської дитячої клінічної лікарні. – А випадків з отруєнням від енергетичних напоїв не було. Можливо вони їх і вживали разом з алкоголем, але нам про це не відомо. За статистикою, у місяць 2-3 випадки дитячого отруєння алкоголем. В основному, таке буває під час канікул та свят.

Довідка «Кола»: Перш ніж вживати енергетичні напої, подивіться на їх склад:

Усі числа зазначені в перерахунку на 100 грамів продукту (обсяг банки зазвичай 0,2-0,33л). Відомості переписані з упакувань і не перевірені на достовірність.

Вміст

Burn

Red Bull

Non Stop

REVO Energy

Енергетична цінність (кКал)

61,3

45

Вуглеводи (г)

14,3

11,3

Таурин (мг)

420

400

1000

1000

Пантотенова кислота (В5)(мг)

1,1

2

5,065

4,302

Піридоксин (В6)(мг)

0,6

2

1,170

0,995

Також енергетичні напої вміщують кофеїн (мг):

Burn — 35

RedBull - 32

Non Stop - 85

REVO Energy- 100

Для порівняння: в середньому, одна порція кави (30мл) містить від 40мг кофеїну для еспрессо і до 100мг для міцної кави.

Передозування: Мінімальна смертельна доза кофеїну складає 3200 мг із введенням прямо у кров.

Протипоказання: Указують, що «енергетики» протипоказані при гіпертонії, захворюваннях серцево-судинної системи, артеріальній гіпертензії, глаукомі, порушенні сну, підвищеній збудливості й чутливості до кофеїну. Також «енергетики» не можна пити дітям і вагітним жінкам.

У Франції ці напої нещодавно були повністю заборонені, а в Німеччині існує заборона на їхнє виробництво.

Позитивні ефекти енергетичних напоїв: Виробники в рекламі стверджують, що напої підвищують працездатність, шляхом стимулювання внутрішніх резервів організму. Наприклад, відомо, що глюкоза, як і інші вуглеводи, швидко всмоктується в кров, включається до окисних процесів й доставляє енергію (вуглеводи) до м'язів, мозку та до інших життєво важливих органів. Іноді в рекламі вказується, що кофеїн в енергетиках присутній у чистому вигляді й не зв'язаний, як у каві та чаї, з іншими речовинами, що зм'якшують його дію. Ця заява не має підстав.

Енергетичні напої можна вживати при керуванні автомобілем, машинами й механізмами.Виробники можуть заявляти, що стимулююча дія енергетика триває 3-4 години (кава діє тільки 1-2 години), однак посилань на відповідні клінічні випробування не приводиться.

Негативні ефекти «енергетиків»:

Лікарі попереджають, що вживання «енергетиків» може викликати проблеми із серцево-судинною системою, зниженням потенції, безсонням, стомленням, швидким виснаженням ресурсів організму. Систематичне вживання енергетичних напоїв може викликати залежність. Без них людина через деякий час досягає фази виснаження, зазнає млявість, слабкість і шукає засіб для зняття такого стану. Чашка кави тут не допоможе.

Якщо напої дійсно містять високі дози біологічно активних речовин, то вони можуть викликати певні несприятливі ефекти: порушення сну, збудження, занепокоєння, тахікардію, підвищення артеріального тиску, аритмію, нудоту й блювоту, нетривалу депресію та ін. У довідці використано матеріали інтернет видань.

 

http://kolo.poltava.ua

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: