Аграрний Комітет підтримує органічний сектор

Share on Facebook

IMG_8611

16 червня 2021 р. парламентським Комітетом з питань аграрної та земельної політики було підтримано за основу та в цілому законопроєкт народного депутата Дмитра Соломчука щодо внесення змін до перехідних положень ЗУ «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (№5440 від 29.04.2021).


16 червня 2021 року на засіданні парламентського Комітету з питань аграрної та земельної політики депутат Верховної Ради України, народний депутат, член згаданого Комітету, автор законопроекту  Дмитро Соломчук, запропонував внести зміни до перехідних положень Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (№5440 від 29.04.2021), наголосивши на актуальності свого проєкту закону та важливості його для українських органічних виробників.

Його підтримав у своєму виступі голова підкомітету з питань інновацій та інфраструктури в сфері агропромислового комплексу Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, зауваживши на важливості збереження сучасних темпів зростання органічного сектору.

За словами запрошеному на засідання аграрного Комітету Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова, основною метою внесення змін до «органічного» Закону є недопущення зупинення/обмеження торгівлі сертифікованою органічною продукцією на території України, а також усунення перешкод для отримання вітчизняними органічними агровиробниками у поточному році державної підтримки у сумі 50 млн грн у сфері органічного виробництва.

Розглянутий парламентським аграрним Комітетом проєкт змін до діючого Закону передбачає тимчасово, до 1 липня 2024 року, дозвіл суб’єктам господарювання реалізовувати продукцію як органічну за умови наявності підтверджуючого міжнародного сертифікувату.

Законопроєктом також передбачено до 1 січня 2022 р. визнавати органічних виробників (сертифікованих за міжнародними стандартами) для цілей Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

Комітетом з питань аграрної та земельної політики одноголосно підтримав за основу та в цілому законопроєкт №5440. Очікується, що його буде внесено до сесійної зали для розгляду Верховною Радою ще до кінця червня.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: