Уряд України: до 2025 року кожен десятий овоч має бути органічним

Share on Facebook

organic-veg

21 жовтня 2020 р. Кабінетом Міністрів України розпорядженням № 1333-р.затверджена Концепція Державної цільової програми розвитку овочівництва на період до 2025 року.

Серед низки інших піднятих питань, в уряді не оминули цього разу і органічного овочівництва. Зокрема, серед шляхів і способів розв’язання існуючих проблем галузі, визначено необхідність «розроблення в системі Національної академії аграрних наук зональних базових технологій вирощування овочевих культур стосовно особливостей умов окремих регіонів, в тому числі адаптованих до використання в системі органічного та зрошуваного землеробства».

Показово, що в розділі, що стосується очікуваних результатів виконання Програми та визначення її ефективності оптимістично зазначено, що виконання Програми дасть змогу до 2025 року збільшити частку органічного овочевого ринку до 10 відсотків загалу.

Фінансування згаданої Програми в необхідних обсягах передбачається здійснювати за рахунок коштів державного бюджету в межах видатків загального фонду Мінекономіки за відповідними програмами, загального фонду НААН за відповідними програмами, місцевих бюджетів, приватних інвестицій та інших джерел, не заборонених законодавством.

Працівники Мінекономіки пояснюють, що згаданий документ – поки лише концепція і нею визначаються основні орієнтири, а проєкт Програми має бути розроблений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Національною академією аграрних наук та поданий до Кабінету Міністрів України у тримісячний строк.

За словами академіка НААН Володимира Хареби, частка органічного овочевого сегменту в Україні складає менше 1%, що явно недостатньо не лише для світових, але й для внутрішніх потреб країни. Оскільки овочівництво і баштанництво належить до п’ятірки галузей, що формують сучасну спеціалізацію рослинництва України, то можливе нарощування виробництва органічної овоче-баштанної продукції до 2025 року до 1,5 млн. тонн зможе забезпечити потреби населення України в органічній овочевій продукції, як в свіжому, так і в переробленому вигляді. Однак реальність досягнення таких показників залежить не лише від самих виробників, але й від вирішення багатьох проблем галузі на державному, регіональному та господарському рівнях.

Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов зауважує, що хоча визначені урядом орієнтири і є надто оптимістичними як для такого короткого періоду часу, однак все ж могли би бути досяжними, але лише за умови належної, не декларативної, а реальної державної та регіональної підтримки органічного овочівництва, створення належних сприятливих умов фінансування та розвитку всіх дотичних галузей, включно з науковими розробками, переробкою, виробництвом біологічних засобів захисту рослин, розширенням ринків збуту (в тому числі експортних) з урахуванням регіональних особливостей споживання.

За даними Федерації органічного руху України, загальне споживання органічної продукції у 2019 році в Україні склало 36 млн.євро, при цьому овочі відносяться до однієї з найбільш популярних категорій органічних продуктів, однак попит на них все ще залишається дуже далеким від задоволення.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: