Учні гімназії в Харківській області отруїлися ймовірно вершковим маслом

Share on Facebook

 

За попередніми даними, учні Богодухівської гімназії №1 отруїлися вершковим маслом, повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Ігор Шурма.

 

"Одним із продуктів, який міг бути середовищем для перенесення збудника (дизентерія - ІФ), є вершкове масло", - сказав І.Шурма.

Він зазначив, що вже відомо, що постачальник харчових продуктів - фізична особа-підприємець.

"У постачальника під час перевірки виявлено кричущі порушення: відсутність супровідних документів, немає умов для фасування та зберігання продуктів, у двох-трьох працівників немає результатів медогляду, немає транспорту для розвезення, брудні приміщення тощо", - повідомив І.Шурма.

Він зазначив, що за фактами порушення санітарних норм складено протоколи та накладено адміністративний штраф. Крім того, СЕС має намір передати матеріали до прокуратури.

За словами І.Шурми, кількість зареєстрованих хворих із кишковою інфекцією зросла: з 36 (на вечір понеділка) до 42 (на вечір вівторка). Із них 38 учнів, троє дорослих, що контактували з хворими вдома, а також медична сестра Богодухівської гімназії. До інфекційного відділення Богодухівської центральної районної лікарні госпіталізовано 25 осіб (21 учня і 4 дорослих). У 16 осіб за результатами бактеріологічних аналізів діагностовано дизентерію.

І.Шурма наголосив, що у 39 чоловік перебіг хвороби має легку форму, у трьох - середнього ступеня тяжкості.

Раніше прес-служба Міністерства охорони здоров'я України повідомила, що 5-7 жовтня до інфекційного відділення Богодухівської центральної районної лікарні з гострою кишковою інфекцією надійшла 21 людина, зокрема 19 дітей – учнів Богодухівської гімназії №1.

 

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: