Виробників неякісних харчів будуть притягувати до кримінальної відповідальності

Share on Facebook

 
Кабмін розробив законопроект, яким передбачається кримінальна відповідальність за виготовлення неякісних продуктів харчування. Даний документ покликаний захистити споживачів та наблизити якість харчів до європейського рівня.

147

Законопроект «Про безпеку та якість харчових продуктів» передбачає, що «крайню міру» будуть застосовувати у тому випадку, якщо слідство доведе, що виробник навмисне використовував заборонені законодавством інгредієнти і це завдало шкоди здоров’ю споживачів.

Варто зазначити, якщо раніше до відповідальності притягувались лише винні посадові особи, то тепер відповідати будуть і самі компанії, аж до їх закриття. Штрафи за порушення виростуть у декілька разів (зараз недобросовісні виробники зобов’язані заплатити лише 47 тис. грн. штрафу).

Зі свого боку виробники підтримують ініціативу Кабміну, проте визнають, що законопроект прописаний нечітко, що може стати новим способом тиску на бізнес і приводом для необґрунтованих претензій з боку споживачів.

«В законі немає механізму визначення винної особи та злого умислу її дій. У нашій країні існує вірогідність, що цим скористаються для боротьби з конкурентами. Крім того, може посилитись свавілля з боку чиновників», — пояснює начальник аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник.

У будь-якому випадку, попри усі неточності у законопроекті, кінцевий споживач та самі магазини-рітейлери будуть у виграші. Адже компаніям-виробникам тепер доведеться організувати власну систему контролю якості.

Нагадаємо, у минулому році держоргани перевірили 3500 тонн продовольства і забракували 35% із них.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: