Україну завалять дорогими турецькими фруктами

Share on Facebook

 
Гідрометеорологічний центр прогнозує неврожай фруктів в зв‘язку з сильними зимовими морозами. Про це сказала начальник відділу агрометеорології Гідрометцентру Тетяна Адаменко.
Вона повідомила, що це викликано аномальним рівнем морозів на території країни цього року.

64

«Двадцять років тому наші плодові дерева пережили б ці морози, але оскільки зараз значна кількість посадкового матеріалу імпортується, в основному, з Туреччини, то ці дерева не адаптовані до таких погодних умов», — заявила Адаменко.

Значно постраждали кісточкові дерева на півдні, зокрема 20-80% плодових бруньок загинули, також сильно постраждали виноградники в Криму.

На півночі країни ситуація краща через великий сніжний покрив, який дозволив захистити кореневу систему фруктових дерев від аномальних морозів.
Адаменко не уточнила, наскільки серйозним буде неврожай, зазначивши, що ці прогнози будуть відомі після 10 квітня.

За даними Гідрометцентру, станом на 30 січня висота снігового покриву не досягала 10 см в окремих районах Херсонської, Миколаївської, Одеської, Донецької, Луганської, Сумської, Харківської, Дніпропетровської та Вінницькій областей, а також в Криму.

З 31 січня по 3 лютого в Україні спостерігався найбільш холодний період із зниженням температури до -28 … -30 градусів вночі і до -18 градусів вдень.
Тривали три тижні морози завдали шкоди фруктовим деревам по всій території Україні, в основному в Криму і Херсонській області. В окремих регіонах Криму, особливо степових, де температура впала нижче 25 градусів морозу, втрати оцінюються в 80-90%.

Недоотримані обсяги врожаю фруктів і винограду будуть заміщені імпортом — в першу чергу з Туреччини, що позначиться на ціні продукції.
Високі втрати кісточкових фруктів у Криму відзначаються з року в рік, навіть у сезони з більш м’якими зимами. Це пояснюється тим, що сортовий склад фруктових дерев в Україну не пристосований до змінилося в останні роки в країні клімату.

У минулому році в Криму було пошкоджено морозом більше 12 тис. га садів і виноградників. Прогнозувалося, що в результаті на півострові може бути недоотримано близько 70 тис. тонн фруктів і винограду. Однак за фактом урожай був вище середнього і склав близько 100 тис. тонн винограду та 67 тис. тонн фруктів.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: