З початком відлиги ціни на овочі знизяться

Share on Facebook

 
Ціни на овочі в Україні можуть різко знизитися вже через місяць. «Ми прогнозуємо, що з початком відлиги ціни на овочі знову підуть униз, причому досить різко.

93

Пік їхнього зниження припаде на середину квітня», — розповів Андрій Ярмак, автор проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти». На його думку, у цей період почнеться масова утилізація надлишку плодоовочевої продукції, оскільки внаслідок підвищення температури овочі в сховищах, особливо непристосованих, гублять свою якість, пише портал «Дело».

Реалізація овочів останнього врожаю може розтягтися на наступний сезон, зокрема, цибуля старого врожаю може продаватися аж до серпня поточного року. «Звичайно, у невеликій кількості, і із втратами в якості, але продукт буде на ринку», — упевнений Андрій Ярмак.

Дельту зниження цін експерти не уточнюють, однак не виключено, що ціна овочів упаде нижче собівартості, оскільки продаж навіть собі в збиток для фермерів вигідніший, ніж утилізація надлишків, що сама по собі вимагає додаткових витрат.

При цьому ціни на ранні овочі нового врожаю також порадують споживача — у цьому сезоні вони будуть набагато дешевшими, ніж торік. На капусту й цибулю ціни впадуть у два-три рази у порівнянні з рівнем цін в 2011 році.

Рання картопля буде в три рази дешевшою, ніж в 2011-му. «На початку червня минулого року ми мали ціну на картоплю в 10 грн./кг. Звичайно, такої ціни більше не буде ніколи! Рання, так звана делікатесна картопля може коштувати 15-20 грн./кг, але на картоплю для населення ціна буде не більше 3 грн.», — вважає президент Української картопляної асоціації Сергій Рибалко. За його словами, росту цін буде заважати надлишок картоплі минулого врожаю.

Значних змін цін на моркву й буряк експерти не прогнозують — їхня вартість буде трохи нижчою від торішньої. На піку пропозиції цих видів овочів — наприкінці червня — ціни на них складуть 2,5-3,5 грн. за кг.

Додайте Ваш коментар

Ваше ім'я (псевдонім):
Ваша адреса електронної пошти:
Коментар: